236 بازدید

پیش بینی هفتگی سایت کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا

تحلیل بنیادی اونس طلای جهانی

بر اساس ارزیابی هفتگی سایت کیتکو (Ktico News) فعالین حرفه‌ای بازار طلا دیدگاه مشخصی در رابطه با روند میان‌مدت اونس طلا ندارند. با این حال اکثریت سرمایه‌گذاران خرد انتظار افزایش قیمت اونس طلا در معاملات هفته پیش رو را دارند.

این هفته شانزده فعال حرفه‌ای (مدیر صندوق، تحلیلگر تکنیکال، معامله‌گر بازار آتی و …) در نظرسنجی کیتکو شرکت کرده‌اند. شش نفر طرفدار روند صعودی و شش نفر طرفدار روند نزولی هستند (۳۸ درصد). مابقی شرکت‌کنندگان یا همان ۲۴ درصد هم پیش‌بینی می‌کنند که بازار اونس طلا بدون روند خواهد بود.

در همین حال ۵۶۸ نفر سرمایه‌گذار خرده هم در نظرسنجی آنلاین شرکت کرده‌اند. ۵۳ درصد طرفدار روند صعودی، ۳۰ درصد طرفدار روند نزولی و ۱۷ درصد طرفدار بازار بدون روند بودند.
در ارزیابی هفته گذشته اکثریت فعالین حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران خرد انتظار داشتند که روند بازار صعودی باشد و قیمت اونس طلا در محدوده مثبتی بسته شود. با این حال قیمت اونس طلای جهانی هفته را صعودی آغاز کرد و از محدوده ۱۲۹۲ دلار افزایش یافت و به محدوده ۱۳۱۰ دلار رسید. اما در نهایت هفته را با کاهش اندکی در محدوده ۱۲۹۰ دلار به پایان رساند.

پیش بینی هفتگی سایت کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا

نظرات فعالین حرفه ای بازار طلا

باب هبرکورن (Bob Haberkorn) کارگزار ارشد کالا در شرکت RJO Futures
“من فکر می‌کنم که در هفته پیش رو شاهد افزایش قیمت اونس طلا خواهیم بود، به خصوص که روز پنجشنبه هم شاهد کاهش شدید قیمت طلا بودیم. محرک بنیادی برای سقوط روز پنجشنبه طلا وجود نداشت. حتی گفته می‌شد که بانک مرکزی چین به حجم خرید طلا افزوده است.

پیشنهاد میکنیم :  بنیادهای موثر بر اقتصاد مالی

من معتقدم که فشارهای خرید امروز (جمعه گذشته) در معاملات هفته آینده هم ادامه خواهد یافت.”

آدریان دی (Adrian Day) رئیس شرکت مدیریت سرمایه آدریان دی

“اونس طلا توانسته کف قیمتی ۱۲۸۰ دلار را حفظ کند. این کف قیمتی مانع از سقوط بازار شده است. در کنار این، شاخص دلار آمریکا نتوانسته از مقاومت‌های مهم خود عبور کند. ما فکر نمی‌کنیم که شاخص دلار آمریکا در آینده نزدیک سقوط شدیدی را تجربه کند، اما بدون شک مسیر صعودی شاخص دلار آمریکا محدود است.

در واقع حساسیت و آسیب‌پذیری شاخص دلار آمریکا به اخبار منفی مثل افت فعالیت‌های اقتصادی یا شاخص‌های سهام آمریکا بیشتر شده است. این در حالی است که فدرال رزرو هم از سیاست‌های انقباضی و افزایش نرخ بهره عقب‌نشینی کرده است.”

شارلی ندوس (Charlie Nedoss) استراتژیست ارشد شرکت LaSalle Futures Group

شارلی ندوس معتقد است که قیمت اونس طلا می‌تواند بیش از این پایین بیاید. روز پنجشنبه قیمت تحویل ژوئن اونس طلا در زیر میانگین‌های متحرک ۱۰، ۲۰ و ۱۰۰ روز بسته شده‌اند. همچنین ساختار تکنیکال اونس طلا هم نشانگر الگوی نموداری نزولی است.

کولین سیزینسکی (Colin Cieszynski) استراتژیست ارشد بازار در شرکت SIA Wealth Management

“به نظر من روند این هفته اونس طلا نزولی خواهد بود. از دید تکنیکال، در بازار اونس طلا روند نزولی در حال شکل‌گیری است.

با توجه به کاهش تنش‌های سیاسی و نوسانات بازارهای سهام و همچنین گزارش‌های مثبت شرکت‌های سهامی، می‌توان در میان‌مدت انتظار سقوط قیمت اونس طلا و سایر دارایی‌های حافظ ارزش را داشت.”

فیل فلین (Phil Flynn) تحلیلگر ارشد بازار در Price Futures Group

فلین منتظر کاهش قیمت اونس طلاست. “شاخص بهای تولید کننده آمریکا (PPI) که در انتهای هفته گذشته منتشر شد قوی‌تر از پیش‌بینی‌ها بود. رشد خوب تورم در آمریکا می‌تواند برای خریداران اونس طلا مشکل ایجاد کند. شاخص‌های اقتصادی چین هم بهتر از انتظارات بازار بودند،

پیشنهاد میکنیم :  تحلیل بنیادی اقتصاد آمریکا: حرکات صعودی دلار آمریکا ادامه می یابد (یکشنبه ۲۰ آبان- ۱۱ نوامبر)

اما نگرانی‌ها از تقاضای داخلی چین هنوز هم رالی صعودی اونس طلا را محدود می‌کند.”

کوین گردی (Kevin Grady) رئیس شرکت Phoenix Futures and Options LLC

از نظر گردی بازار اونس طلا بدون روند خواهد بود.

“هفته گذشته بازار نتوانست از میانگین متحرک ۵۰ روز در ۱۳۱۴٫۷۰ دلار عبور کند. اونس طلا نمی‌تواند رالی‌های صعودی را حفظ کند. در چنین شرایطی نمی‌توان انتظار افزایش قیمت اونس طلا به محدوده مقاومتی ۱۳۵۰ دلار را داشت. اولین حمایت بازار در ۱۲۸۵ دلار قرار گرفته است.

هر چند که به نظر من در قیمت‌های فعلی روند اونس طلا خنثی است، اما در قیمت‌های بالای ۱۳۰۵ دلار فروشنده اونس طلا خواهم بود.”

 

مطالب ویژه سایت و بروزترین دوره های آموزشی را در ایمیل خود داشته باشید

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش معامله گری با پرایس اکشن از دکتر اناری

معامله با کندل استیک جهت دانلود کلیک کنید
پرایس اکشن تیمون ویلر جهت دانلود کلیک کنید
تحلیل ذهنی مارک داگلاس جهت دانلود کلیک کنید.
تحلیل بازار فارکس جهت دانلود کلیک کنید.