277 بازدید

در معامله گری مسئولیت کلیه کارهایتان را بپذیرید

نخستین شرط برای موفقیت در معامله این است که مسئولیت پذیر باشید . این بدین معنی است که نتیجه هر عمل و تصمیمی صرفا متوجه شخص شماست و فقط خودتان مسئول عملکرد خویش هستید.

هرگز با معامله گر موفقی مواجه نخواید شد که دیگران را به خاطر شکستها یا عملکرد اشتباه خودش سرزنش کند و آنها را مسئول نتایجی که به دست آورده بداند.

اگر بتوانید مسئولیت کامل عملکردتان را بپذیرید هیچ عملی از شما زیر سوال نمیرود و در به روی بهانه تراشی و توجیه کارها و اشتباهایتان بسته میشود.

در مواجه با شکست به جای جست و جو برای مقصر , با شجاعت مسئولیت آن را بپذیرید و به آنچه رخ داده بیندیشید و مصمم باشید که دیگر آن اشتباه را تکرار نکنید .

هر چند باید به سادگی بپذیرید که ممکن است باز هم اشتباه کنید اما مهم این است که اشتباهتان را تکرار نکنید باید همواره آماده آموختن باشید تا یک اشتباه را دوباره مرتکب نشوید.

این یک مشخصه بارز هر معامله گر موفق بازار است.

در معامله گری مسئولیت کلیه کارهایتان را بپذیرید

تصور این وضعیت ساده است که معامله گرانی که دچار ضرر زیادی شده اند شرایط عمومی بازار را مقصر بدانند و یا کانالهای تلگرامی یا …. را به خاطر راهنمایی و سیگنالهایشان سرزنش کننند .

اما حقیقت این است که چنین رفتاری اشتباه بزرگی است و هرگژ از یک معامله گر موفق سر نمیزند. واضح است که هرگز چیزی عوض نخواهد شد .

اطمینان داشته باشید که یک معامله گر موفق در مواجهه با شکست اولین چیزی که از خود میپرسد این است که آیا از قوانینش پیروی کرده است یا نه ؟ اگر پاسخ مثبت باشید با مراجعه به قوانینش درصد رفع اشکال بر می آید تا از ضرر مجدد جلوگیری کند.

پیشنهاد میکنیم :  کتاب صوتی تحلیل تکنیکال بنیادی یا ذهنی مارک داگلاس

هرچند در بسیاری از موارد پاسخ مکررا مثبت باشد و نیاز به اصطلاح مداوم قوانین وجود داشته باشد .

از سوی دیگر پاسخ به سئوال { آیا من از قوانین پیروی کرده ام } منفی باشد نیاز به تفکرات عمیقی وجود دارد . باید از خود بپرسید که چرا از قوانین تخطی کرده ام ؟ چگونه میتوانم از تکرار این اشتباه جلوگیری کنم ؟ آیا ممکن است دوباره مرتکب این اشتباه شوم ؟ و نظیر این سوالات .

به لحن این سوالات دقت کنید. {چرا من …. ؟} چگونه میتوانم….؟ اینجاست که معامله گر در میابد که باید همه مسئولیت معاملاتش را بپذیرد و به دنبال اطمینان یافتن از عدم تخطی مجدد از قوانین باشد.

یک نصیحت قدیمی درباره معامله است که میگوید : اگر عادت دارید که از دیگران راهنمایی بخواهید نباید دست به معامله بزنید.

در این باره بیندیشید. اگر شما برای انجام معامله روشی داشته باشید که آزموده شده و اثبات شده باشد که به خوبینتیجه میدهد و با بازار مطابقت دارد و نیز روشی است که با روحیات شما هماهنگ است چرا باید به دنبال نظرات دیگران باشید ؟

از دانستن عقیده سوم چه چیز بیشتری عاید شما میشود ؟ از چیزیهایی که شما را گیج و سردرگم میکند دوری کنید و عقیده خودتان را به اجرا درآورید .

اگر روش کار شما معاملات بلندمدت است و یا سیستمی مبتنی بر تعقیب روندهای بزرگ بازار دارید چرا باید از معامله گر کوتاه مدت راهنمایی بخواهید؟

اگر معامله گر واقع گرا باشید که بر اساس ارزش ذاتی معامله میکنید راهنمایی خواستن از معامله گران هیجانی و تکنیکال بازار چیزی جز اتلاف وقت نیست . نکته اینجاست که هیچ دو نفری عقیده کاملا یکسانی ندارند

پیشنهاد میکنیم :  کتاب رازهای ترید غیر احساسی

چرا باید روش و عقیده دیگران را بیشتر از روش و عقیده خودتان قبول داشته باشید؟ این حقیقتی از زندگی عادی است که در زمان انجام معامله بیشتر به چشم میخورد .

اینکه افراد ترجیح میدهند که دیگران به آنها بگویند که چه بکنند به جای اینکه عقیده خود را به اجرا درآورند. اینکار همواره بزرگترین دلیل اشتباهات افراد است.

یا باید بتوانید کلیه مسئولیت معاملاتیان را بپذیرید و یا از معامله صرف نظر کنید.

اگر مهمترین اصل شما این باشد که (از قوانین پیروی کنید ) آیا نیازی به دانستن عقیده دیگران دارید؟ اگر زمانی تمایل یافتید که از دیگران راهنمایی بخواهید به این نحو عمل کنید :

از معامله خارج شوید

برنامه ها و قوانین تان را مرور کنید.

سعی کنیذ که بفهمید چرا دچار عدم مسئولیت پذیری در پیروی از برنامه تان شدید.

زمانی که متقاعد شدید که به راهنمایی دیگران نیاز ندارید دوباره اقدام به معامله کنید.

چگونه یک معامله میتواند مسئولیت پذیری را بیاموزد؟ مجموعه  ای از قوانین را تنظیم کنید و بپذیرید که مهمترین اصل در معامله پیروی از آن قوانین است. هر گاه به مجموعه قوانینی دست یافتید که به طور مناسب پایه گذاری شده باشد در خودتان این اعتماد را پیدا میکنید که دنباله عقیده دیگران نباشید .

به این دلیل ساده که در حال پیروی از اصول خودتان هستید در ۹۵% مواقع در جهت درست بازار خواهید بود و هیچ گاه حرکت بزرگ بازار را از دست نخواهید . اینکار بهتر از اتکا به هر منبع خارجی میتواند به شما کمک کند.

بنابراین از امروز بیاموزید که مسئولیت کامل همه تصمیمات معاملاتیان را قبول کنید . تلاش کنید تا مجموعه قوانینتان را ایجاد کنید و سپس با اعتقاد کامل از انها پیروی کنید و باور کنید که اهمیت پیروی از آن قوانین است که  در نهایت تعین کننده برنده یا بازنده بودن شما خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم :  استراتژی معاملاتی را انتخاب کنید و در آن حرفه ای شوید

هرگاه تمایل پیدا کردید که از دیگران راهنمایی بخواهید یا از آنها تقلید کنید و یا اینکه شرایط بازار را مسئول شکت خودتان دانستید باید بتوانید این تفکرات را به این پرسش که آیا من از قوانین پیروی گرده ام تغییر دهید.

اگر پاسخ شما مثبت بود خودتان را به این دلیل که راه شما در جهت برنده بودن بوده است تشویق کنید (که این کمتر اتفاق می افتد) و اگر پاسخ منفی بود علت را بیابید و تلاش کنید که هرگز دوباره آن اشتباه را تکرار نکنید.

از امروز مسئولیت کامل همه معاملاتتان را بپذیرید . به زودی از اینکه معامله تا چه اندازه کار ساده ای است شگفت زده میشوید.

 

مطالب ویژه سایت و بروزترین دوره های آموزشی را در ایمیل خود داشته باشید

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش معامله گری با پرایس اکشن از دکتر اناری

معامله با کندل استیک جهت دانلود کلیک کنید
پرایس اکشن تیمون ویلر جهت دانلود کلیک کنید
تحلیل ذهنی مارک داگلاس جهت دانلود کلیک کنید.
تحلیل بازار فارکس جهت دانلود کلیک کنید.