254 بازدید

تحلیل فاندامنتال اقتصاد آمریکا: جریانات ریسکی محرک اصلی شاخص دلار آمریکا

هفته گذشته دوباره شاهد نوسانات دو سویه در شاخص دلار آمریکا بودیم. در واقع شاخص دلار آمریکا از ابتدای سال ۲۰۱۹ نوسانات دو سویه را تجربه می‌کند.

روند صعودی که از کف قیمتی اوایل سال ۲۰۱۸ شروع شده بود هنوز قدرت خود را از دست نداده است، اما شاخص دلار آمریکا از اواسط ماه اوت وارد فاز خنثی شده است. با این حال حرکات قیمتی هفته گذشته شاخص دلار نکات مهمی در بردارند.

حرکات قیمتی هفته گذشته شاخص دلار نشان می‌دهند که بازار هنوز به افت رشد اقتصاد جهانی حساس است. صندوق بین‌المللی پول (IMF) نسبت به اقتصاد جهانی هشدار داده و این هشدار مورد توجه سرمایه گذاران قرار گرفته است.

تحلیل فاندامنتال اقتصاد آمریکا

نوسان دلار در واکنش به داده‌های تورمی آمریکا و گزارش نشست ماه مارس فدرال رزرو نشان می‌دهد که معامله گران دلار هنوز هم به انتظارات نرخ بهره‌ای واکنش نشان می‌دهند.

با نگاه به آینده تمرکز اصلی بازار به اخبار جنگ تجاری و مذاکرات BREXIT خواهد بود. در همین حال گزارش‌های مالی شرکت‌های بزرگ سهامی آمریکا در کنار شاخص‌های اقتصادی می‌توانند بر بازار تأثیر بگذارند. این هفته بانک‌های بزرگ سرمایه‌گذاری آمریکا مثل Goldman Sachs، Citigroup و بانک آمریکا گزارش‌های مالی فصل اول سال ۲۰۱۹ را منتشر خواهند کرد.

روز جمعه گزارش‌های خوب مالی شرکت‌های JPMorgan و Wells Fargo موجب بهبود تمایلات ریسک‌پذیری بازارهای مالی شد و در نتیجه تقاضا برای دارایی‌های حافظ ارزش و امن کاهش یافت و شاخص دلار تا حدودی تضعیف شد.

تحلیل فاندامنتال اقتصاد آمریکا

با این حال انتظار نمی‌رود که این حرکت بازار دوباره تکرار شود. به خصوص که هفته گذشته همبستگی در نوسانات دلار آمریکا دیده نمی‌شد. هفته گذشته دلار در برابر ین ژاپن تقویت شد، اما در برابر یورو پایین آمد. گزارش نشست ماه مارس کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا (FOMC Minutes) هم نشان داد که بانک مرکزی آمریکا هنوز برنامه‌ای برای تغییر نرخ بهره ندارد.

پیشنهاد میکنیم :  فایل ویدیویی اخبار مهم روز از دید ویندزور و دلیل سقوط پوند

این هفته چند تن از مقامات فدرال رزرو هم سخنرانی خواهند کرد و اگر دوباره به عدم تغییر نرخ‌های بهره تأکید شود، دلار تحت فشار فروش قرار خواهد گرفت.

این هفته تقویم اقتصادی فارکس هم شلوغ است. شاخص‌های PMI ناحیه یورو، شاخص GDP چین و شاخص تولیدات صنعتی آمریکا می‌توانند بازار را به شدت به نوسان بیندازند.

اگر روند ادامه انتشار شاخص‌های ضعیف اقتصادی ادامه یابد، شاهد تشدید جریانات ریسک گریزی در بازارهای مالی خواهیم بود. به خاطر داشته باشید که جریانات ریسک گریزی به نفع دلار آمریکاست. روز جمعه آینده هم بازارها به خاطر عید پاک تعطیل خواهند بود و به همین دلیل حجم معاملات کاهش خواهد یافت. با کاهش حجم معاملات احتمال تشدید نوسانات بازار هم جدی خواهد بود.

 

مطالب ویژه سایت و بروزترین دوره های آموزشی را در ایمیل خود داشته باشید

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش معامله گری با پرایس اکشن از دکتر اناری

معامله با کندل استیک جهت دانلود کلیک کنید
پرایس اکشن تیمون ویلر جهت دانلود کلیک کنید
تحلیل ذهنی مارک داگلاس جهت دانلود کلیک کنید.
تحلیل بازار فارکس جهت دانلود کلیک کنید.