171 بازدید

تحلیل بنیادی توسط Lukman Otunuga,تحلیلگر تحقیقاتصبح امروز بازار سهام آسیا تحت فشار قرار گرفت زیرا داده های اقتصادی ناامیدکننده از آلمان و کره جنوبی نگرانی هایی را در مورد کاهش رشد جهانی احیا کرد.

اگرچه میزان درآمدها تا کنون به طور کلی مثبت بوده است ولی با توجه به اینکه خطرات ژئوپلیتیک و نگرانی های رشد همچنان باعث ریسک گریزی است، باید پایداری هرگونه صعود به دلیل اعلام درآمدهای بالا مورد تردید باشد.

جوّ محتاطانه بازار آسیا احتمالا به بازار اروپا نیز منتقل می شود و حتی ممکن است بعد از ظهر بر وال استریت هم تاثیرگذار باشد، زیرا سرمایه گذاران یک روش محافظه کارانه نسبت به دارایی های پرریسک در پیش گرفته اند.

🔴از سوی دیگر همانطور که به شدت انتظار می رفت، بانک مرکزی ژاپن نرخ بهره را بدون تغییر در ۰٫۱ – % تثبیت کرد و همچنین اعلام کرد که این میزان از نرخ بسیار پایین را تا بهار سال ۲۰۲۰ حفظ خواهد کرد.

علاوه بر آن پیش بینی خود را از میزان تولید ناخالص داخلی و شاخص قیمت مصرف کننده برای سال مالی ۲۰۱۹ کاهش داد و دیدگاه خود را در مورد فضای کسب و کار نزولی اعلام کرد.

🔴با این حال، بازار معتقد است که بانک مرکزی ژاپن نمیتواند تا سه ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ سیاست خود را تشدید کند زیرا آمار تورم ژاپن به میزان قابل توجهی پایینتر از هدف ۲ % بانک مرکزی است. همچنین سیاستگذاران عدم قطعیت اقتصادی ناشی از افزایش مالیات مصرفی را که برای ماه اکتبر در نظر گرفته شده است، پذیرفته اند و این امر تهدیدی برای کاهش مصرف داخلی خواهد بود.

پیشنهاد میکنیم :  تحلیل و آموزشهای بازار فارکس با امیر بهرامی هفته اول اردیبهشت

در عین حال، سومین اقتصاد بزرگ جهان همچنان درگیر رقابت با مشکلات خارجی مانند کاهش رشد جهانی و افزایش تنش های تجاری بین دو اقتصاد بزرگ می باشد.

 

تحلیل بنیادی توسط Lukman Otunuga,تحلیلگر تحقیقات

🔴این درهم آمیختگی عوامل داخلی و خارجی قیمت ین را تحت تاثیر قرار داده است که تا این موقع از سال ۲۰۱۹ نیز دومین ارز آسیا با عملکرد بد است. اگر مشکلات اقتصاد ژاپن بیشتر شود، ممکن است بانک مرکزی ژاپن قبل از انجام هرگونه تشدید در سیاست مجبور به تسهیل بیشتر در سیاست خود شود و ممکن است ارزش ین در برابر دلار در طول سال کاهش یابد.

🔴دلار آمریکا مرکز توجه بازار ارز
ضعف ین همراه با کاهش یورو، شاخص دلار را برای اولین بار از ماه مه سال ۲۰۱۷ به بالای سطح روانی ۹۸ رساند.

🔴سرمایه گذاران در حال حاضر منتظر اعلام تولید ناخالص داخلی آمریکا در سه ماهه اول سال هستند، چراکه اقتصاد ایالات متحده در برابر آنچه که اروپا در حال حاضر تجربه می کند، در حال مقاومت است و البته چشم انداز اقتصاد اروپا به دلیل کاهش غیر منتظره اعتماد به وضعیت آلمان و فرانسه وخیم تر است.

🔴وجود اختلافات سبب حمایت از دلار می گردد و اگر میزان تولید ناخالص داخلی ایالات متحده در روز جمعه بیشتر از ۲٫۲ % که مورد انتظار بازار است رشد داشته باشد، ممکن است یک افزایش دیگر در روند دلار مشاهده شود. البته اگر میزان تولید ناخالص داخلی نتواند انتظارات را برآورده کند، میل به خرید دلار کاهش خواهد یافت.

 

تحلیل بنیادی توسط Lukman Otunuga,تحلیلگر تحقیقات

 

پیشنهاد میکنیم :  بولتون خبر اقتصادی 28 آبان

🔴توجه بازار کالا به ارزش طلا
صعود دلار نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، ارزش طلا را زیر سطح روانی ۱۲۸۰ دلار که پایین ترین سطح سال ۲۰۱۹ است، نگاه داشته است.

🔴این امر به طور فزاینده ای نشان می دهد که برای خریداران طلا دشوار است که در شرایط بازار فعلی تثبیت شوند و به لطف افزایش قدرتمند دلار و ادامه خوش بینی محتاطانه نسبت به مذاکرات تجاری ایالات متحده و چین، سودهای سالانه به دست آمده در بازارهای سهام حفظ شده است.

🔴البته هنوز هم وضعیت اقتصاد جهان روشن نیست و داده ها نشان می دهد که فقط یک سیگنال برای بدتر شدن اوضاع جهان می تواند موجب افزایش مجدد طلا به سطح بالای ۱,۳۰۰ دلار شود.

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات شما در این مکان