244 بازدید

تحلیل بنیادی اقتصاد انگلستان: آیا معامله پوند در شرایط فعلی منطقی است؟

با تشدید نگرانی‌ها و اختلافات سیاسی در داخل انگلستان، ریسک معاملات پوند انگلستان به‌شدت بالا رفته است. به‌گونه‌ای که هرگونه تحلیل بنیادی یا تکنیکالی در عرض چند دقیقه باطل می‌شوند.

شایعات و اخبار رسمی نوسانات پوند انگلستان را تشدید کرده‌اند. هرچند که انتظار می‌رفت با نزدیک شدن به ضرب‌الاجل‌های BREXIT نوسانات پوند تشدید شود، اما شرایط فعلی فضای سیاسی انگلستان به نفع معامله گران پوند (فروشندگان و خریداران) نیست.

در هفته پیش رو رأی‌گیری در رابطه با اعتماد پارلمان به عملکرد دولت ترزا می برگزار خواهد شد و در همین حال گفته می‌شود که پیش‌نویس توافق BREXIT هم در پارلمان رأی نخواهد آورد.

اگر نمایندگان پارلمان به نخست‌وزیر رأی عدم اعتماد بدهند و پیش‌نویس توافق هم تصویب نشود، در آن صورت یا باید به همه‌پرسی دوم BREXIT فکر کرد و یا باید انتخابات سرتاسری مجدداً برگزار شود و دولت جدیدی در انگلستان به قدرت برسد.

اتحادیه اروپا هم اعلام کرده که هر کاری که لازم بوده انجام داده است. حتی اتحادیه اروپا گفته است که اگر از دستیابی به توافق مطمئن باشد، شاید کمی بیش از این در رابطه با موضوعات حساس کوتاه بیاید. این یعنی هنوز هیچ‌چیز قطعی نیست.

از دید تکنیکال هم اخیراً حرکات قیمتی پوند با نوسانات شدیدی همراه بوده است و هرگونه موقعیت گیری در GBPUSD را دشوار کرده است. چنین نوسانات شدیدی باعث می‌شوند تا نسبت ریسک به ریوارد معاملات توجیهی نداشته باشند.

به همین خاطر شاید بهتر باشد که کمی صبر کرد تا شرایط به حالت عادی بازگردد. معامله گران بایستی توجه داشته باشند که در بازار فارکس دارایی‌های دیگری هم وجود دارند که از دید تکنیکال و بنیادی وضعیت بهتری برای سرمایه‌گذاری دارند.

پیشنهاد میکنیم :  آموزش مدیریت ریسک و سرمایه - قسمت ششم

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

معامله با کندل استیک جهت دانلود کلیک کنید
پرایس اکشن تیمون ویلر جهت دانلود کلیک کنید
تحلیل ذهنی مارک داگلاس جهت دانلود کلیک کنید.
تحلیل بازار فارکس جهت دانلود کلیک کنید.