381 بازدید

تحلیل بنیادی اقتصاد استرالیا: عوامل تاثیر گذار بر دلار استرالیا هنوز هم بر AUDUSD سنگینی می کننددلار استرالیا توانسته به رشدهای اخیر در برابر دلار آمریکا ادامه دهد و در حال حاضر در بالای روند بلندمدت نزولی قرار دارد. با فرض اینکه جریانات ریسک‌پذیری بازار ادامه یابد، AUDUSD می‌تواند در معاملات هفته پیش رو موقعیت خود را حفظ کند.

این هفته شاخص اقتصادی مهمی از استرالیا منتشر نخواهد شد. با این حال شاید گزارش آخرین نشست بانک رزرو استرالیا (Minutes) بتواند بر نوسانات کوتاه‌مدت دلار استرالیا تأثیر بگذارد.

 

تحلیل بنیادی اقتصاد استرالیا: عوامل تاثیر گذار بر دلار استرالیا هنوز هم بر AUDUSD سنگینی می کنند

در آخرین نشست بانک رزرو استرالیا نرخ بهره ۱٫۵۰ درصدی بدون تغییر باقی ماند. بازار هم انتظار تغییر نرخ بهره را نداشت. به خصوص که رشد تورم استرالیا هنوز هم ضعیف است. بانک رزرو استرالیا در ۲۸ ماه گذشته تغییری در نرخ بهره اعمال نکرده و انتظار می‌رود که این وضعیت ادامه یابد. از نظر بازار هم نرخ بهره استرالیا تا پایان سال ۲۰۱۹ تغییری نخواهد کرد. با این حال به نظر می‌رسد که بانک رزرو استرالیا در حال آماده شدن برای افزایش نرخ بهره در اوایل سال ۲۰۲۰ است.

سرمایه‌گذاران هم بر این باورند که تغییر بعدی در نرخ‌های بهره، افزایش آن خواهد بود. چنین انتظارات نرخ بهره‌ای می‌تواند از AUDUSD حمایت کند. با این حال باید توجه داشت که شاید افزایش ۰٫۲۵ درصدی نرخ بهره استرالیا خیلی بر بازار تأثیرگذار نباشد، به خصوص که در این مدت فدرال رزرو آمریکا چندین بار نرخ بهره را افزایش خواهد داد. اما در هر صورت همین‌که بانک رزرو استرالیا به فکر افزایش نرخ بهره است، خود می‌تواند خبر خوبی برای سرمایه‌گذاران دلار استرالیا باشد.

پیشنهاد میکنیم :  گزارش هفتگی از بازارهای مالی بین الملل

اگر بانک رزرو استرالیا در گزارش Minutes به سرمایه‌گذاران یادآوری کند که “نرخ بهره پایین نمی‌تواند تا ابد بدون تغییر باقی بماند” و شاخص PMI استرالیا هم مثبت باشد، شاید دلار استرالیا در کوتاه‌مدت با حمایت خریداران مواجه شود. این در حالی است که عوامل خارجی می‌توانند تأثیر منفی بر دلار استرالیا داشته باشند. رشد اقتصادی بزرگ‌ترین شریک تجاری استرالیا (چین) سیر نزولی دارد. بر همین اساس می‌توان گفت که از دید بنیادی روند فعلی AUDUSD خنثی است و می‌توان انتظار نوسانات متمایل به نزولی بیشتری را از جفت ارز داشت.

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات شما در این مکان