318 بازدید

تحلیل بنیادی اقتصاد آمریکا: هنوز دلیلی برای فروش دلار آمریکا وجود ندارد

این هفته بازارهای آمریکا به خاطر روز شکرگزاری چند روزی تعطیل خواهند بود و تقویم اقتصادی فارکس هم شاخص‌های مهمی از آمریکا در بر ندارد. به همین دلیل انتظار می‌رود که محرک اصلی دلار آمریکا رویدادهای سیاسی اروپا باشد. به خاطر تعطیلی بازارهای آمریکا، حجم معاملات در بازار فارکس هم پایین خواهد آمد.

 

در انگلستان ترزا می در حال از دست دادن قدرت است و مخالفین اتحادیه اروپا به دنبال کنار گذاشتن او از رهبری حزب محافظه‌کار هستند و به‌احتمال‌زیاد توافق پیشنهادی ترزا می برای BREXIT هم رد خواهد شد. اگر ترزا می از سمت خود کنار گذاشته شود، شانس خروج بدون توافق انگلستان از اتحادیه اروپا هم جدی خواهد بود.

به خصوص که تا ماه مارس ۲۰۱۹ زمان کافی باقی نمانده و نمی‌توان انتظار داشت که در این بازه زمانی توافقی در رابطه با BREXIT به دست آید. چنین رویدادی می‌تواند جریانات ریسک گریزی بازار را تشدید کند. با سقوط ارزش پوند، دلار آمریکا در بازار فارکس تقویت خواهد شد.

بحران بودجه ایتالیا عامل دیگری است که باید به آن توجه کرد. اتحادیه اروپا ارزیابی از طرح بودجه سال ۲۰۱۹ ایتالیا ارائه خواهد کرد. این ارزیابی روز چهارشنبه منتشر خواهد شد. از آنجایی که طرح بودجه ایتالیا تغییری نداشته، انتظار می‌رود که با خشم مقامات اروپایی مواجه شویم. اگر تنش‌ها میان اروپا و ایتالیا تشدید شود، یورو سقوط خواهد کرد. سقوط یورو تنها به نفع دلار آمریکا خواهد بود.

تحلیل بنیادی اقتصاد آمریکا: هنوز دلیلی برای فروش دلار آمریکا وجود ندارد

در تقویم اقتصادی این هفته، روز جمعه شاخص‌های PMI آمریکا منتشر خواهند شد. انتظار می‌رود که شاخص‌های PMI آمریکا نشانگر بهبود فعالیت‌های اقتصادی در بخش‌های خدماتی و تولیدی آمریکا باشند. در کنار شاخص‌های اقتصادی آمریکا که در آخرین روز معاملاتی هفته منتشر خواهند شد، سرمایه‌گذاران به سخنرانی مقامات فدرال رزرو هم توجه خواهند کرد.

پیشنهاد میکنیم :  تحلیل بازار ارز جهانی - USD Index

به نظر می‌رسد که مقامات فدرال رزرو آمریکا نسبت به سرعت افزایش نرخ بهره شک و تردید پیدا کرده‌اند. سخنرانی‌های هفته گذشته مقامات فدرال رزرو باعث شده تا انتظارات نرخ بهره‌ای سرمایه‌گذاران دلار برای سال ۲۰۱۹ تضعیف شود. تضعیف انتظارات نرخ بهره‌ای به نفع دلار آمریکا نیست. این در حالی است که شاخص‌های اقتصادی آمریکا بهتر از پیش‌بینی‌ها بوده‌اند و به نوعی از افزایش سریع نرخ بهره حمایت می‌کنند.

بدون شک فدرال رزرو آمریکا به رویدادهای سیاسی جهانی و شاخص‌های اقتصادی مثبت آمریکا بی‌توجه نیست، اما هرگونه بحران سیاسی و اقتصادی در سایر بخش‌های جهان به اقتصاد آمریکا هم سرایت خواهد کرد. هنوز هیچ نشانه‌ای از افت فعالیت‌های اقتصادی آمریکا نیست. به همین دلیل تا زمانی که شاخص‌های اقتصادی آمریکا تضعیف نشده‌اند، می‌توان انتظار واکنش مثبت دلار آمریکا به رویدادهای اقتصادی داخلی را داشت.

مطالب ویژه سایت و بروزترین دوره های آموزشی را در ایمیل خود داشته باشید

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش معامله گری با پرایس اکشن از دکتر اناری

معامله با کندل استیک جهت دانلود کلیک کنید
پرایس اکشن تیمون ویلر جهت دانلود کلیک کنید
تحلیل ذهنی مارک داگلاس جهت دانلود کلیک کنید.
تحلیل بازار فارکس جهت دانلود کلیک کنید.