435 بازدید

تحلیل بنیادی اقتصاد آمریکا: حرکات صعودی دلار آمریکا ادامه می یابد (یکشنبه ۲۰ آبان- ۱۱ نوامبر)

همان طور که انتظار می‌رفت انتخابات میان دوری آمریکا موجب تقسیم قدرت میان دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات شد. در حال حاضر دموکرات‌ها اکثریت مجلس نمایندگان را به دست آورده‌اند و جمهوری‌خواهان هم قدرت خود در محل سنا را حفظ کردند. هر چند دلار آمریکا در واکنش اولیه به نتایج انتخابات تضعیف شد، اما در ادامه به خاطر خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به افزایش مخارج دولت و تقویت رشد اقتصادی و تورمی آمریکا دلار با هجوم خریداران مواجه شد. رشد قوی اقتصادی و تورمی آمریکا موجب افزایش سریع نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا خواهد شد.

 

🔸 بعد از انتخابات میان‌دوره‌ای آمریکا، بیانیه سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا هم از دلار حمایت کرد. کمیته بازار آزاد فدرال رزرو آمریکا (FOMC) توجه خاصی به سقوط بازارهای سهام در ماه اکتبر نداشت و در مقابل توجه سرمایه‌گذاران را به رشد قوی اقتصاد آمریکا جلب کرد. خوش‌بینی فدرال رزرو به آینده اقتصاد آمریکا فشارهای خرید در دلار را تقویت کرد. بیانیه اخیر فدرال رزرو به بازار نشان داد که بانک مرکزی آمریکا از افزایش نرخ بهره عقب‌نشینی نخواهد کرد.

 

تحلیل بنیادی اقتصاد آمریکا: حرکات صعودی دلار آمریکا ادامه می یابد

🔸 در هفته آینده توجه سرمایه‌گذاران دلار آمریکا به داده‌های تورمی آمریکا خواهد بود. پیش‌بینی می‌شود که رشد CPI بعد از رسیدن به ۲٫۳ درصد (کف هفت‌ماهه) دوباره به ۲٫۵ درصد برسد. اخیراً شاخص‌های اقتصادی آمریکا خیلی بهتر از پیش‌بینی‌ها بودند و به همین دلیل این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو دوباره برآوردهای نرخ بهره‌ای خود را ارتقا دهد.

از دید عوامل خارجی تأثیرگذار بر حرکات دلار آمریکا، این هفته اخبار BREXIT دوباره بر نوسانات بازار فارکس تأثیر خواهد گذاشت. ترزا می (نخست‌وزیر انگلستان) با کابینه خود دیدار خواهد کرد تا حمایت مقامات سیاسی از طرح پیشنهادی خود برای BREXIT را کسب کند. در همین حال مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا در BREXIT هم کنفرانس مطبوعاتی را در رابطه با پیشرفت مذاکرات BREXIT برگزار خواهد کرد. در کنار این، بررسی طرح بودجه سال ۲۰۱۹ ایتالیا هم در اتحادیه اروپا شروع خواهد شد. ایتالیا به عنوان سومین اقتصاد بزرگ ناحیه یورو گفته است که تغییری در طرح بودجه سال ۲۰۱۹ اعمال نخواهد کرد.

پیشنهاد میکنیم :  ویدیوهای 11 تا 15 از آموزشهای دوره بنیادی بازار ارز آقای خلیل رحمانی

تحلیل بنیادی اقتصاد آمریکا

🔸 اگر مذاکرات BREXIT همچنان بدون نتیجه باقی بماند و نگرانی‌ها از بحران بودجه ایتالیا هم تشدید شود، جریانات ریسک گریزی بازار تشدید خواهد شد. در چنین شرایطی دلار آمریکا مقصد اصلی جریانات ریسک گریزی خواهد بود و اگر داده‌های داخلی اقتصاد آمریکا هم خوب باشند، دلار آمریکا رشد قوی را تجربه خواهد کرد. در هفته پیش رو سخنرانی مقامات فدرال رزرو را هم در پیش داریم. سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا مهم‌ترین آن‌ها خواهد بود. بر همین اساس از دید بنیادی ریسک ادامه رشد دلار آمریکا در بازار فارکس بیشتر از ریسک تضعیف آن است.

 

مطالب ویژه سایت و بروزترین دوره های آموزشی را در ایمیل خود داشته باشید

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش معامله گری با پرایس اکشن از دکتر اناری

معامله با کندل استیک جهت دانلود کلیک کنید
پرایس اکشن تیمون ویلر جهت دانلود کلیک کنید
تحلیل ذهنی مارک داگلاس جهت دانلود کلیک کنید.
تحلیل بازار فارکس جهت دانلود کلیک کنید.