443 بازدید

بولتون خبر اقتصادی ۲۸ آبان

بولتن اقتصادی میکوشد چکیده مهمترین خبرهای اقتصادی جهان و مرتبط با بازار سهام بین اللمل و فارکس را در سریع ترین زمان ممکن اطلاع رسانی کند.

 

نشريه The Sun ميگويد از ۴۸ رأى مورد نياز جهت تصويب عدم كفايت و نهايتاً عزل ترزا مى ، ۴۲ رأى آن كاملاً قطعى بدست آمده كه ۲۵ نفر از اين تعداد علناً و ۱۷ نفر غيرعلنى از اين ايده حمايت كرده اند.
بايد ديد كه تا پس فردا (سه شنبه) ۶ رأى باقى مانده نيز حاصل خواهد شد يا خير!

 

نخست‌وزیر انگلستان که این روزها با انتقادات جدی از سوی هم‌حزبی‌هایش مواجه است می‌گوید که لندن هفته‌ای پرکار در مذاکرات برگزیت در پیش خواهد داشت.

 


رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا از افزایش نرخ بهره ماه دسامبر حمایت نمی کند

رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا (Harker) در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفته است که او از افزایش نرخ بهره در نشست ماه دسامبر حمایت نمی‌کند. “در حال حاضر من هنوز متقاعد نشده‌ام که آیا افزایش نرخ بهره در ماه دسامبر اقدام درستی است یا خیر؟ اما باید در طول چند هفته آینده شاخص‌های اقتصادی را بررسی کنم و بعد از آن در رابطه با افزایش نرخ بهره ماه دسامبر تصمیم بگیرم.”


 

ریسک خروج بدون توافق انگلستان از اروپا در قیمت ها تاثیر داده نشده است

به گزارش بلومبرگ میزان بدبینی سرمایه‌گذاران به پوند انگلستان به بالاترین سطح از زمان همه‌پرسی BREXIT در ژوئن سال ۲۰۱۶ رسیده است. هفته گذشته ارزش پوند بیش از یک درصد سقوط کرد. یکی از فعالین حرفه‌ای بازار معتقد است که ریسک خروج بدون توافق انگلستان از اتحادیه اروپا خیلی بیشتر از انتظارات بازار است و این ریسک در قیمت‌ها تأثیر داده نشده است. به همین دلیل پوند می‌تواند به سیر نزولی خود تا ماه مارس ۲۰۱۹ ادامه دهد.


ایتالیا به انتخابات ماه مه اروپا چشم دوخته است

 

نخست‌وزیر ایتالیا و رهبر حزب جنبش پنج ستاره (Di Maio) معتقد است که اروپا و ایتالیا می‌توانند از تشدید تنش‌ها جلوگیری کنند. او معتقد است که بعد از انتخابات ماه مه اروپا، کمیسیون اتحادیه اروپا رویکرد متفاوتی در پیش خواهد گرفت و این انتخابات موجب قدرت گرفتن احزاب مخالف سیاست‌های ریاضتی خواهد شد. “ما برای مذاکره آماده هستیم، اما اروپا نمی‌تواند از ما بخواهد که ایتالیایی‌ها را قتل‌عام کنیم.”

پیشنهاد میکنیم :  نگرانی صندوق بین المللی پول نسبت تبعات برکسیت

آمریکا می تواند تعرفه های تجاری علیه چین را دو برابر کند

معاون رئیس‌جمهور آمریکا (Pence) گفته است که آمریکا از تعرفه‌های تجاری که علیه چین اعمال شده عقب‌نشینی نخواهد کرد و اگر چین به درخواست‌های آمریکا پاسخ ندهد، شاید تعرفه‌های اعمال شده دو برابر شود. “ما برای واردات کالاهای چینی به ارزش ۲۵۰ میلیارد دلار تعرفه اعمال کرده‌ایم و می‌توانیم این عدد را دو برابر کنیم. چین سال‌هاست که از آمریکا سوءاستفاده می‌کند. آن روزها پایان یافته است.”


نظرات مهم رئیس بانک مرکزی فرانسه – Villeroy

رئیس بانک مرکزی فرانسه و از اعضای هیئت‌رئیسه بانک مرکزی اروپا (Villeroy) در رابطه با سیاست‌های پولی اروپا گفته است که برنامه خرید ماهانه اوراق قرضه توسط بانک مرکزی (QE) در انتهای ماه دسامبر پایان خواهد یافت. با این حال پایان برنامه QE به معنی پایان سیاست‌های انبساطی پولی نیست و بانک مرکزی اروپا می‌تواند عملیات تأمین مالی مجدد بلندمدت (TLTROS) را در صورت نیاز اجرا کند. از نظر Villeroy چشم‌انداز تورمی ناحیه یورو قوی است. “ما در حال عادی‌سازی سیاست‌های پولی هستیم، اما تغییرات در سیاست‌های پولی تدریجی و قابل پیش‌بینی خواهد بود.”چین هنوز هم بزرگترین خریداران اوراق خزانه داری آمریکاست

در ماه سپتامبر حجم اوراق خزانه‌داری آمریکا که در چین نگهداری می‌شود به پایین‌ترین مقدار یک سال اخیر رسیده است. با این حال چین هنوز هم بزرگ‌ترین خریداران اوراق بدهی دولت آمریکاست. حجم اوراق خزانه‌داری نگه‌داری شده در چین با ۱۳٫۷ میلیارد دلار کاهش به ۱٫۱۵۱ تریلیون دلار رسیده است. ژاپن دومین خریدار بزرگ اوراق خزانه‌داری آمریکا است و این کشور هم در ماه سپتامبر فروشنده اوراق خزانه‌داری آمریکا بود.


بدبینی کسب و کار ها به آینده اقتصاد انگلستان به بالاترین سطح در یک دهه اخیر رسیده است

به گزارش رویترز، نتیجه نظرسنجی HIS Markit نشان می‌دهد که اعتماد کسب‌وکارها در انگلستان به پایین‌ترین سطح از سال ۲۰۰۹ رسیده است. استرس BREXIT موجب بدبینی کسب‌وکارها به آینده شده است. برنامه شرکت‌ها برای استخدام و سرمایه‌گذاری در بخش‌های خدماتی و تولیدی انگلستان کاهش یافته است. تعداد شرکت‌هایی که نسبت به رشد فعالیت‌های اقتصادی در ۱۲ ماه آینده خوش‌بین هستند، از ۳۹ درصد نظرسنجی قبلی به ۳۲ درصد کاهش یافته است. سایر ارزیابی‌ها هم نشانگر کاهش شدید سرمایه‌گذاری کسب‌وکارها پیش از خروج انگلستان از اتحادیه اروپا در ماه مارس سال ۲۰۱۹ هستند.

پیشنهاد میکنیم :  علی رغم شکاف در حزب سیریزا طرح دولت یونان در پارلمان تائید شد

تعبیر مورگان استنلی از تغییر لحن مقامات فدرال رزرو آمریکا

 

خلاصه گزارش تحلیلی مورگان استنلی از چشم‌انداز سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا

“هفته گذشته رئیس و نایب‌رئیس فدرال رزرو آمریکا سخنرانی کردند. ما فکر می‌کنیم که پیام مشترک دو مقام اول بانک مرکزی آمریکا این بود که تصمیمات فدرال رزرو به عملکرد شاخص‌های اقتصادی بستگی دارد، اما با ادامه رشد قوی اقتصاد آمریکا، هنوز هم پیش‌بینی می‌شود که نرخ بهره به‌تدریج افزایش یابد. هرچند که احتمال تغییر شرایط وجود دارد، اما تغییر لحن مقامات فدرال رزرو در هفته‌های اخیر تنها نشانگر این موضوع است که فدرال رزرو بر اساس عملکرد شاخص‌های اقتصادی نرخ بهره را تغییر خواهد داد و به احتمال زیاد بعد از رسیدن نرخ بهره به سطح خنثی، فدرال رزرو با احتیاط بیشتری در رابطه با افزایش نرخ بهره حرف خواهد زد.”

 


امرزو روز حساسی برای آینده نخست وزیر انگلستان است

 

یکی از سیاست‌گذاران حزب محافظه‌کار انگلستان به نام Simon Clarke گفته است که رأی‌گیری در رابطه با اعتماد به رهبری نخست‌وزیر انگلستان فردا برگزار خواهد شد. “امروز روز حساسی برای آینده ترزا می (نخست‌وزیر انگلستان) است. اگر ما از طرح BREXIT فعلی دولت حمایت کنیم، دیگر دولتی در کار نخواهد بود. چون‌که حزب DUP ایرلند شمالی از دولت حمایت نخواهد کرد و دولت ائتلافی شکست خواهد خورد.”


روسیه توافق نامه نفتی با اوپک امضا خواهد کرد

 

وزیر انرژی روسیه (Novak) در رابطه با سیاست‌های نفتی اوپک (OPEC) گفته است که باید تصمیم متعادلی در رابطه با میزان کاهش عرضه نفت خام اوپک اتخاذ کرد. “هنوز تصمیمی در رابطه با میزان تغییر سطح تولید نفت گرفته نشده است. روسیه به دنبال امضای توافق تولیدی نفت با اوپک است. این توافق در نشست ماه آینده میلادی مورد بحث و گفت‌وگو قرار خواهد گرفت.”


سال ۲۰۱۹ شاهد تضعیف ارزش دلار در بازار های جهانی خواهیم بود

 

بانک سرمایه‌گذاری گلدمن ساکس پیش‌بینی چشم‌انداز اقتصادی سال ۲۰۱۹ را منتشر کرد. این بانک سرمایه‌گذاری انتظار دارد که سال ۲۰۱۹ رشد اقتصاد آمریکا افت کند و به متوسط جهانی برسد. به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۱۹ شاهد تضعیف ارزش دلار آمریکا در بازارهای جهانی باشیم. همچنین انتظار می‌رود که کرون سوئد، دلار کانادا، دلار استرالیا و دلار نیوزیلند تقویت شوند. در این میان پیش‌بینی می‌شود که دلار کانادا، دلار استرالیا و دلار نیوزیلند بیشترین رشد را ثبت کنند.

پیشنهاد میکنیم :  بولتون خبر اقتصادی 24 آبان

سقوط قیمت ها در بازار ارز دیجیتال ادامه دارد

در طول ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۴ میلیارد دلار از ارزش بازاری ارزهای دیجیتال کاسته شده است. در این میان قیمت بیت کوین ۵ درصد و سایر ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین کش، اتریوم، ریپل، استلر، لایت کوین و EOS بین ۷ تا ۱۵ درصد افت کرده است. اما چرا بازار ارز دیجیتال در حال سقوط است؟

بازار ارز دیجیتال از ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ وارد روند نزولی شده و نشانه‌ای از اصلاح مثبت بازار دیده نشده است. سطح ۶ هزار دلاری بیت کوین که بیش از ۶ ماه از قیمت بیت کوین حمایت کرده بود، شکسته شده است. در حال حاضر دو سناریو برای حمایت شکسته شده ۶ هزار دلاری وجود دارد: یا بیت کوین دوباره به بالای این سطح باز خواهد گشت و یا آن را به مقاومت تبدیل خواهد کرد و به محدوده ۵ هزار دلاری خواهد رسید. با توجه به شرایط فعلی بازار ارز دیجیتال، جهش صعودی قیمت‌ها در کوتاه‌مدت تقریباً غیرمحتمل است. قیمت بیت کوین به زیر ۶ هزار دلار سقوط کرده و حجم معاملات روزانه بیت کوین هم به طور قابل‌توجهی پایین آمده است.


ديويد داويس وزير بركسيت مستعفى بريتانيا ساعتى قبل اظهار داشت :

پيشنويس توافق بركسيت كه نخست وزير به آن دست يافت ، شرايطى را براى بريتانيا رقم خواهد زد كه از ماندن در اتحاديه اروپا هم بدتر خواهد بود و فكر ميكنم اين توافق در پارلمان كاملاً شكست بخورد.
انتظار يك رقابت حزبى براى بدست گرفتن رهبرى حزب حاكم (عزل خانم مى) را ندارم!


 

 

بازار مسكن NAHB امريكا در ماه نوامبر كمترين سطح خود طى ٢ سال اخير و سريعترين ريزش طى چهارسال اخير را ثبت كرد!
نگاه بازار در روزهاى آينده به ديگر داده هاى مسكن امريكا از جمله فروش مسكن موجود و مجوزهاى صادره ساخت مسكن امريكا منعطف خواهد بود!

 

مطالب ویژه سایت و بروزترین دوره های آموزشی را در ایمیل خود داشته باشید

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش معامله گری با پرایس اکشن از دکتر اناری

معامله با کندل استیک جهت دانلود کلیک کنید
پرایس اکشن تیمون ویلر جهت دانلود کلیک کنید
تحلیل ذهنی مارک داگلاس جهت دانلود کلیک کنید.
تحلیل بازار فارکس جهت دانلود کلیک کنید.