بولتون خبر اقتصادی ۲۴ آبان

Spread the love

مجموعه آموزشهای سم سیدن

کورس روانشناسی معاملات از مارک داگلاس

آموزشهای علی تقی خان از بازار های مالی

آموزش بورس و فارکس هومن مقراضی

بولتن اقتصادی میکوشد چکیده مهمترین خبرهای اقتصادی جهان و مرتبط با بازار سهام بین اللمل و فارکس را در سریع ترین زمان ممکن اطلاع رسانی کند.

 


بورس سهام آمریکا دوباره سقوط کرد

اندکی بعد از بازگشایی بورس سهام آمریکا شاهد سقوط مجدد شاخص‌های سهام به محدوده منفی بودیم. دیدگاه‌های رئیس احتمالی و بعدی کمیته بانکداری مجلس نمایندگان آمریکا تأثیر قوی بر بورس سهام آمریکا گذاشت. Maxine Waters گفته است که مقررات و ضوابط بانکی بیش از این تسهیل نخواهند شد. این حرف او کافی بود تا شاخص سهام شرکت‌های مالی S&P 500 سقوط کند و روز را با ۱٫۳۸ درصد کاهش به پایان برساند. علاوه بر این، شاخص داوجونز (Dow Jones) هم با ۰٫۸۱ درصد کاهش در ۲۵۰۸۲ واحد به کار خود پایان داد.

در همین حال نگرانی سرمایه‌گذاران از فروش گوشی‌های آیفون ادامه دارد و قیمت سهام شرکت اپل ۲٫۸۲ درصد دیگر هم پایین آمده است. شاخص سهام شرکت‌های فناوری S&P 500 هم تحت تأثیر این بدبینی‌ها روز را با ۱٫۳ درصد کاهش به پایان رسانده است. شاخص سهام شرکت‌های صنعتی S&P 500 هم در واکنش به نظرات مسئول بخش بازرگانی اتحادیه اروپا تضعیف شد و ۰٫۳۷ درصد افت کرد. مسئول بازرگانی اتحادیه اروپا گفته است که اگر آمریکا برای واردات خودروهای اروپایی تعرفه اعمال کند، اروپا هم تلافی خواهد کرد.

دیروز شاخص سهام S&P 500 با ۰٫۷۵ درصد کاهش در ۲۷۰۱ واحد بسته شد و شاخص نزدک (Nasdaq) هم با ۰٫۹ درصد کاهش در ۷۱۳۶ واحد به کار خود پایان داد.


 

نظرات مهم رئیس فدرال رزرو آمریکا

 

علت اصلی وضعیت خوب اقتصاد آمریکا، سیاست‌های پولی فدرال رزرو است. تورم به هدف دو درصدی برخورد کرده است.چالش‌های پیش روی ما، تعداد مراحل افزایش نرخ بهره است. به احتمال زیاد رشد اقتصاد آمریکا ادامه خواهد یافت. روند کاهش ترازنامه بانک مرکزی به خوبی ادامه دارد و در همین حال شاهد رشد اقتصادی آمریکا با نرخ رشد تورم پایین هستیم. اقتصاد آمریکا از روابط تجاری آزاد و منصفانه سود بسیاری برده است. تعرفه‌های پایین تجاری برای اقتصاد آمریکا و جهان تأثیر مثبتی دارد. تعرفه‌های تجاری می‌توانند نرخ رشد تورم را بالا ببرند و نرخ رشد اقتصادی را تضعیف کنند. قدرت رشد اقتصاد جهانی بسیار مهم است. نشانه‌هایی از تضعیف رشد اقتصادی دیده می‌شود و این برای ما نگران کننده است.کارمزد اعتبارات بسیار پایین است و شرکت‌ها می‌توانند با نرخ‌های بهره بسیار پایینی تسهیلات دریافت کنند. مسیر سیاست‌های مالی دولت آمریکا ناپایدار است و باید به این ناپایداری توجه کرد.


آیا آمریکا و چین برای توافق تجاری همه جانبه آماده می شوند؟

به گزارش بلومبرگ از منابع آگاه، دولت چین گزارش کاملی در رابطه با خواسته‌های تجاری آمریکا آماده کرده و پیش از نشست گروه بیست به دولت آمریکا ارسال کرده است. این گزارش نشانگر آمادگی چین برای حل مناقشات تجاری با آمریکا است. این اولین بار از تابستان سال ۲۰۱۸ است که چین واکنش مثبتی به مذاکرات تجاری با امریکا نشان داده و سعی کرده که تنش‌های تجاری میان دو کشور را پایین بیاورد.

پیشنهاد میکنیم :  وارن بافت حق ناهار خود را 2.6 میلیون دلار فروخت

رویترز هم به نقل از منابع آگاه در دولت آمریکا گفته است که مقامات چینی به درخواست‌ها و اصلاحات تجاری آمریکا پاسخ کتبی داده‌اند. هنوز جزئیات این گزارش مشخص نیست و معلوم نیست که آیا چین با درخواست‌های ترامپ موافقت کرده است یا خیر؟ چنین اتفاقاتی پیش از دیدار روسای جمهور آمریکا و چین در نشست گروه بیست روی می‌دهد و می‌تواند امیدوار کننده باشد. در پایان ماه نوامبر و اوایل دسامبر روسای جمهور دو اقتصاد بزرگ دنیا دیدار خواهند کرد.


هنوز برنامه رسمی برای دیدار مقامات آمریکا و چین وجود ندارد

معاون رئیس‌جمهور آمریکا در رابطه با مذاکرات تجاری با چین و مذاکرات سیاسی با کره شمالی گفته است که فعلاً برنامه‌ای برای دیدار مقامات چینی در رابطه با مذاکرات تجاری وجود ندارد و همچنین دیدار رهبران کره شمالی و آمریکا هم بعد از ژانویه سال ۲۰۱۹ اتفاق خواهد افتاد


افزایش مخارج دولت راه کار چین برای مقابله با افت فعالیت های اقتصادی

به گزارش موسسه رتبه‌بندی Moody’s، تلاش‌های چین برای کاهش ریسک‌های اقتصادی پایین آمده است. به نظر می‌رسد که اقدامات دولت چین باعث محدود شدن فعالیت‌های اقتصادی شده است. در حال حاضر دولت چین بیشتر به مخارج عمومی تکیه کرده تا به کمک آن رشد اقتصادی خود را تقویت کند.


 

بی توجهی اوراق خزانه داری آمریکا به دیدگاه های رئیس فدرال رزرو

باوجوداینکه رئیس فدرال رزرو آمریکا به رشد قوی اقتصاد آمریکا اشاره کرده، اما نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری ده‌ساله آمریکا بدون تغییر در ۳٫۱۲ درصد باقی مانده است. این در حالی است که نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری دوساله آمریکا تنها ۰٫۰۱ درصد افزایش داشته و به ۲٫۸۷ درصد رسیده است. تغییرات نرخ بازدهی اوراق خزانه‌داری دوساله نشانگر انتظارات نرخ بهره‌ای کوتاه‌مدت بازار است.


 

آیا نگرانی ها از بودجه ایتالیا بر طرف خواهد شد؟

به گزارش La Stampa نخست‌وزیر ایتالیا به دنبال همکاری با اتحادیه اروپا بر سر طرح بودجه سال ۲۰۱۹ است. هنوز جزئیات زیادی در این رابطه منتشر نشده است. در حال حاضر ریسک اصلی EURUSD طرح بودجه ایتالیا برای سال ۲۰۱۹ است، اگر این نگرانی بر طرف شود EURUSD می‌تواند حرکت صعودی قوی را در بازار به نمایش بگذارد.


 

توافق BREXIT از مرزبندی فیزیکی در ایرلند جلوگیری می کند

بعد از حمایت مقامات فرانسه و آلمان از توافق BREXIT مذاکره‌کننده ارشد اروپا در مذاکرات هم گفته است که توافق BREXIT مانع از مرزبندی فیزیکی در ایرلند خواهد شد.

پیشنهاد میکنیم :  اخبار و تحلیل های بازار فارکس تاریخ 22 فروردین 98

 

گزارش سازمان انرژى امريكا تناقض جالبى را به نمايش گذاشت!

در حالى كه وزارت انرژى امريكا ادعا ميكند صادرات و تزريق نفت اين كشور از حجم تزريق روسيه و عربستان سعودى هم فراتر رفته ، گزارش API نشان ميدهد كه ذخاير امريكا افزايش يافته و تزريق قابل ملاحظه اى در بازار صورت نگرفته و اصطلاحاً ارزان فروشى نشده است!

به اين ترتيب گزارش ماهانه EIA طى هفته آينده از ذخاير نفتى امريكا ، حساسيت بيشترى به بازارها و قيمت فعلى خواهد داد!


 

جيروم پاول رياست فدرال رزرو امريكا در همايش چشم انداز بين الملل هم اكنون گفت :

تمام اجلاسهاى كميته FOMC به صورت زنده در لحظه برگزار ميشوند و قرار است از اين به بعد رسانه ها را به درون اجلاس اعضاى كميته FOMC دعوت كنيم.

از دستاوردهاى اقتصادى امريكا واقعا راضى هستم.

روند تورمى كاملا در مسير تعيين شده قرار دارد و اين نشان از سلامتى اقتصاد و جريان آن است!

در حال حاضر بزرگترين چالش ما تعداد دفعات افزايش بهره و سرعت تصويب آنهاست!

ما خواهان افزايش حجم بهره ورى هستيم و از طرفى در افزايش بهره ها بايد رعايت تمام جوانب را بكنيم و جانب احتياط را در تدريجى بودن افزايش بهره رعايت كنيم.

اجراى ترازنامه كوچكسازى فدرال رزرو بسيار مهم است اما هنور نميدانيم حجم مطلوب ترازنامه چه ميزان خواهد بود!

پاول در ادامه افزود :

تجارت بخش مهمى از اقتصاد است و لازم است كه منصفانه و آزادانه صورت گيرد.
در صورتى كه تنشها و سياستهاى حمايت سازى به همين شكل ادامه يابد اقتصاد امريكا ضربه ميخورد ، بهره ورى افت ميكند و قيمتهاى كالاهاى تجارى دچار تورم خواهند شد!

رشد اقتصاد جهانى به رشد فعاليتهاى تجارى گره خورده و در سال ٢٠١٨ شاهد افت سرعت رشد اقتصاد جهانى هستيم كه در اقتصادهاى بزرگ به دليل نوسانات شديد بازارهاى سهام و نوسانات رو به رشد بهره هاى اوراق قرضه است.

ميتوان گفت اقتصاد امريكا هم در مسير (رشد) ناپايدارى قرارگرفته است و اين مربوط به وضعيت (مبهم)  بيمه مراقبتهاى درمانى ست و بر روند ميان مدت و بلند مدت تاثيرگذار خواهد بود اما اين باعث كوتاهى ما در سياستگذارى نخواهد بود.


ميشل بارنيه مذاكره كنند ارشد اتحاديه اروپا ميگويد :

متن نهايى توافق بركسيت كاملاً منصفانه و متعادل تنظيم شده است و طى آن وقوع معضلات مرزدارى كاملاً اجتناب شده است!
براى اتحاديه و بريتانيا لحظات حساسى ست كه سپرى ميكنيم!

پیشنهاد میکنیم :  پس از تصمیم فدرال رزرو، معاملات خرید دلار افزایش یافت

دونالد توسك رياست كميسيون اروپا ميگويد :

با تمام اعضاى كميسيون در حال بررسى مجدد و كامل متن توافق هستيم و اعلام ميكنم كه اجلاس اتحاديه اروپا حول بركسيت با پنج روز تاخير ، در ٢٥ نوامبر حتماً برگزار خواهد شد!
طى اجلاس از رهبران ٢٧ عضو اتحاديه دعوت خواهيم كرد كه متن نهايى توافق بركسيت را امضا كنند!


 

در حالى كه وزير نماينده اسكاتلند در كابينه دولت بريتانيا آماده استعفاست

، وزير نماينده ايرلند شمالى در كابينه دولت بريتانيا همينك در اعتراض به تبصره مرزدارى بركسيت ، استعفا داد!
اين استعفا باز هم ثابت كرد كه ترزا مى كار بسيار سختى در اقناع نمايندگان مجلس عوام در تصويب توافق بركسيت خواهد داشت !

 


۱۲:۲۰

گزارش نیمروزی بازار های جهانی

امروز شاخص‌های آتی سهام آمریکا همراه با شاخص‌های سهام اروپا رشد کرده‌اند. در بازار سهام آسیا هم شاهد رشد شاخص‌های سهام منطقه‌ای بودیم. بعد از سخنرانی رئیس فدرال رزرو آمریکا و خوش‌بینی او به چشم‌انداز اقتصاد آمریکا و همچنین ورود مذاکرات BREXIT به فاز جدید شاهد بهبود تمایلات و خوش‌بینی سرمایه‌گذاران به آینده هستیم. با به تعادل رسیدن بازار نفت خام هم بازارهای سهام اقتصادهای نوظهور رشد کرده‌اند.

شاخص آتی S&P 500 آمریکا بعد از سقوط دیروز بورس سهام آمریکا وضعیت خنثی داشت، اما در معاملات چند ساعت گذشته شاهد رشد این شاخص بودیم. در اروپا قیمت سهام شرکت‌های معدنی بالا رفته و در نتیجه شاخص Stoxx Europe 600 هم افزایش یافته است، با این حال عملکرد یک‌هفته‌ای این شاخص منفی است. در آسیا شاخص سهام ژاپن افت کرد، اما شاخص سهام هنگ‌کنگ در محدوده مثبت بسته شد. شاخص سهام چین هم در واکنش به احیای مذاکرات تجاری چین و آمریکا عملکرد خوبی داشت.

باوجود تمامی نگرانی‌های جهانی (از تنش‌های تجاری گرفته تا مذاکرات BREXIT و بودجه ایتالیا) فدرال رزرو آمریکا نسبت به آیند خوش‌بین است. پاول به‌عنوان رئیس فدرال رزرو آمریکا به نوسانات اخیر بازار سهام این کشور بی‌توجهی کرده و گفته است که نوسانات بازار سهام تنها یکی از عوامل تأثیرگذار در تصمیم‌گیری‌های پولی است.

در انگلستان پوند بعد از موفقیت ترزا می در کسب حمایت کابینه وارد فاز خنثی شده است. هر چند که وزرای دولت انگلستان از طرح BREXIT ترزا می حمایت می‌کنند، اما شانس موفقیت او در پارلمان و حتی محبوبیت او به‌عنوان رهبری حزب محافظه‌کار انگلستان به‌شدت پایین آمده است. با این وجود قیمت اوراق قرضه دولت انگلستان به همراه شاخص سهام FTSE 100 افزایش یافته است. در استرالیا، گزارش خوب اشتغال باعث تقویت ارزش دلار استرالیا در بازار فارکس شده است.


 این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش بورس و فارکس هومن مقراضي

کورس آموزش تحلیل بازار فارکس از رضا خانتاراج