401 بازدید

بولتون خبر اقتصادی ۲۳ آبان

بولتن اقتصادی میکوشد چکیده مهمترین خبرهای اقتصادی جهان و مرتبط با بازار سهام بین اللمل و فارکس را در سریع ترین زمان ممکن اطلاع رسانی کند.

۰۲:۰۸ : دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا با انتشار یک رشته توییت به همتای فرانسوی خود و همچنین کشور فرانسه حمله کرد.

آقای ترامپ، تنها چند ساعت پس از خروج از فرانسه، با انتقاد مجدد از طرح رئیس جمهوری این کشور برای تشکیل نیروی دفاعی واحد اروپا، نوشت: «امانوئل ماکرون پیشنهاد می‌کند برای دفاع از اروپا در برابر ایالات متحده، روسیه و چین، ارتش خودش را بسازد. ولی آلمان در جنگ جهانی اول و دوم بود. چه اتفاقی برای فرانسه افتاد؟ قبل از این‌که آمریکایی‌ها برسند، آن‌ها در پاریس شروع به یاد گرفتن زبان آلمانی کرده بودند. برای ناتو پول بدهید یا نه!»

۰۲:۱۶ : آقايان راب ، هانت ، كاكز و جاويد در كابينه دولت بريتانيا طى بيانيه هايى حمايت كامل خود از لايحه مورد توافق بركسيت را به ترزا مى نخست وزير بريتانيا ابلاغ كردند!رأى گيرى طرح نهايى بركسيت در كابينه دولتى ، عصر امروز چهارشنبه حدود ساعت ١٧:٠٠ برگزار خواهد شد!

EUR

۱۰:۰۲ :  مقاومت ایتالیا در برابر خواست کمیسیون اروپا برای تغییر بودجه سال ۲۰۱۹دولت ایتالیا اعلام کرد که پیش بینی های خود از میزان رشد اقتصادی و کسری بودجه برای سال ۲۰۱۹ را با وجود درخواست کمیسیون اتحادیه اروپا برای بازنگری در طرح بودجه این کشور تغییر نداده است.

ماتئو سالوینی، معاون نخست وزیر ایتالیا و رهبر حزب راست افراطی «لگا» در حالی این مطلب را عنوان کرد که کمیسیون اتحادیه اروپا ماه گذشته با طرح دولت ائتلافی ایتالیا برای افزایش هزینه ها مخالفت کرده بود.

کمیسیون اتحادیه اروپا پیش‌بینی رم از میزان رشد اقتصادی و کسری بودجه دولت در سال ۲۰۱۹ را «بیش از حد خوش بینانه» ارزیابی و روز سه شنبه را به عنوان ضرب الاجل به ایتالیا برای پاسخ به خواسته هایش تعیین کرده بود.

 

(jpy) : نرخ توليد ناخالص سه ماهه دوم(GDP) – ژاپن
آخرين بازبينى
بازه فصلى : ۰٫۳%-

بازه سالانه : ۱٫۲%-

 

۱۱:۰۰ نگرانی مقامات ایتالیا از واکنش احتمالی اروپا به طرح بودجه سال ۲۰۱۹🔹 وزیر اقتصاد ایتالیا در وزیر اقتصاد ایتالیا رابطه با بودجه سال ۲۰۱۹ این کشور گفته است که به سیاست‌های مالی انبساطی دولت نیاز است. در همین حال معاون نخست‌وزیر ایتالیا هم هشدار داده که اگر اروپا به خاطر طرح بودجه سال ۲۰۱۹ این کشور را جریمه کند، اشتباه بدی را مرتکب خواهد شد.

 

Oil

۱۱:۳۵ :وزير انرژى امارات در واكنش به سقوط بى سابقه قيمت نفت ميگويد :
براى به ثبات رساندن بازار در اجلاس ماه آينده هركارى لازم باشد ميكنيم و اگر نياز باشد بعد از اجلاس ماه آينده مجدداً حجم توليدات را در اجلاس ديگرى كاهش خواهيم داد !

 

آقاى المزروعى وزير انرژى امارات اضافه كرد :

۱۱:۴۰ :قيمت نفت ، نتيجه تصميمات است و ما در سياست گذارى ، هدف قيمتى خاصى را تعيين نميكنيم.

فاندامنتال بازار نفت ، سقوط ديشب قيمتها را تاييد نميكند و باز هم تاكيد ميكنم كه براى تعديل بازار در اجلاس ماه آينده هركارى لازم باشد خواهيم كرد!

 

۱۲:۱۰ : وزیر انرژی روسیه (Novak) در رابطه با وضعیت فعلی بازار نفت خام گفته است که بازار جهانی نفت خام وضعیت نوسانی دارد و بایستی در تصمیم‌گیری‌ها چشم‌انداز بلندمدت قیمتی نفت را در نظر گرفت. “اوپک (OPEC) و سایر تولیدکنندگان بزرگ دنیا ابزار کافی برای واکنش نشان دادن به بحران‌های جدی را دارند. هنوز در رابطه با سطح تولید نفت خام تصمیمی گرفته نشده است و باید بی‌اعتمادی‌ها به آینده بازار نفت مطالعه و ارزیابی شود. در رابطه با تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران ابهامات زیادی وجود دارد و هنوز مشخص نیست که واردات کنندگان نفت ایران چگونه سطح واردات نفت خود را پایین خواهند آورد.” نواک در ادامه گفت که روسیه سطح تولید نفت خام ماه نوامبر را نسبت به سطح تولید ماه اکتبر روزانه ۲۰ هزار بشکه پایین آورده است.

 

پیشنهاد میکنیم :  تحلیل بنیادی توسط Lukman Otunuga,تحلیلگر تحقیقات

 

 

usd    

Eur

۱۲:۳۲: آمریکا از ناتو حمایت کرد آلمان و فرانسه از طرح تشکیل ارتش واحد اروپایی
پیشنهاد امانوئل ماکرون برای تشکیل ارتش واحد اروپایی با حمایت و پشتیبانی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان همراه شده است.

 

۱۳:۳۱ : وزیر اقتصاد آلمان در رابطه با گزارش تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه سوم سال ۲۰۱۸ آلمان گفته است که علت افت رشد اقتصادی آلمان مشکلات به وجود آمده در صنعت خودروسازی است. از نظر او مشکلات به وجود آمده موقتی هستند و شاخص‌های بخش تولیدی، داده‌های تجاری و رشد کلی اقتصاد آلمان از بهبود فعالیت‌های اقتصادی در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ حکایت دارند.

 

 

جنگ تجاری

(usd&Eur)

در آستانه انتشار نتايج مذاكرات كاخ سفيد حول تعرفه هاى گمركى ، آقاى مالمستروم مذاكره كننده ارشد تجارى از اتحاديه اروپا هشدار داد :
در صورتى كه امريكا تعرفه هاى گمركى عليه خودروى اروپايى تصويب كند ، به سرعت واكنش نشان ميدهيم و ليست بلند بالايى از واردات محصولات كشاورزى ، تكنولوژيك و حتى خودروى امريكايى را عرضه و با تعرفه هدف قرار خواهيم داد!

 

Eur

۱۳:۵۰ :رئیس بانک مرکزی هلند و از اعضای بانک مرکزی اروپا (Knot) گفته است که تأثیر افت رشد اقتصادی ناحیه یورو به‌اندازه‌ای نیست که برآوردهای اقتصادی بانک مرکزی اروپا را تغییر دهد. با این حال اقتصاد ناحیه یورو با ریسک‌های نزولی مواجه است. از نظر او ثبات و انعطاف‌پذیری اقتصاد ناحیه یورو بالاست و ریسک‌های ناشی از طرح بودجه سال ۲۰۱۹ ایتالیا هم چندان جدی نیست. او بر این باور است که در نهایت ایتالیا از قوانین مالی اروپا پیروی خواهد کرد.

 

۱۴:۱۰ :  رویترز به نقل از منابع آگاه در اتحادیه اروپا بخشی از جزئیات پیش‌نویس توافق BREXIT را منتشر کرده است. در این گزارش آمده که تصمیم در رابطه با آینده مرزهای ایرلند تا ماه ژوئیه سال ۲۰۲۰ اتخاذ خواهد شد و اگر تا آن زمان توافق تجاری جدیدی به دست نیاید، انگلستان می‌تواند دوره انتقالی BREXIT را تمدید کند. در غیر این صورت انگلستان می‌تواند به ایرلند شمالی اجازه دهد تا روابط نزدیک گمرکی و مقررات مالی خود با اتحادیه اروپا را حفظ کند.

 

۱۵:۰۴ : منابع كاخ سفيد ميگويند از ترامپ تصميم خود براى اعمال تعرفه هاى گمركى عليه خودروهاى ژاپنى و آلمانى دست نگه داشته است.
قرار است تيم تجارى وى منتظر نتيجه مذاكرات بين امريكا و اتحاديه اروپا بماند.
سهام شاخصهاى خودروسازى آلمان و امريكا هم اكنون در حال رشد هستند.

 

۱۳:۴۰ : دفتر نخست وزير بريتانيا در خصوص مخالفتهاى ايرلنديها با طرح #مرزدارى :
آنها قانع خواهند شد!
وقتى متن كامل توافق و بندهاى مربوطه را مطالعه كنند ، با ما هم راستا خواهند شد و به توافق بركسيت رأى مثبت خواهند داد!

 

پیشنهاد میکنیم :  نگاهی به گزارش NFP آمریکا 16 مهر

 

۱۳:۴۲ : قبل از آغاز رأى گيرى طرح بركسيت در كابينه انگلستان ، ترزا مى در حال پاسخگويى به سوالات نمايندگان مجلس عوام است.
جرمى كوربين رهبر حزب كارگر در انتقاد تند از متن توافق ميگويد :
بعد از دو سال مذاكره ملال آور دولت ، ديشب به اين توافق رسيده اند كه بريتانيا بعد از بركسيت هم تحت سلطه قوانين اتحاديه اروبا باقي بماند! اين چه توافقى ست!
وزراى كليدى نخست وزير نيز در حال استعفا در اعتراض به اين طرح هستند!

 

 

۱۶:۵۸ :

GBP

منابع رسمى پارلمانى در بريتانيا ميگويند به احتمال زياد حزب كارگر عليه لايحه “توافق بركسيت” رأى خواهند داد!
حزب كارگر اكثريت مجلس عوام را در دست دارد!

 

۱۷:۴۲ :تلگراف ميگويد دو وزير از كابينه ترزا مى امشب بعد از رأى گيرى طرح “توافق بركسيت” استعفا خواهند داد!

 

۱۸:۴۰ :گفته شده كه در اعتراض با تبصره مرزدارى در توافق بركسيت ، وزير نماينده اسكاتلند در كابينه بريتانيا هم امشب به صورت رسمى استعفاى خود را تقديم ترزا مى خواهد كرد!

 

۱۹:۱۵

GBP: صندوق پول بين الملل (IMF) ميگويد :
بر اساس محاسبات انجام شده حول توافق تجارى بريتانيا-اتحاديه اروپا در فرابركسيت ، حجم توليد ناخالص داخلى بريتانيا بين ۲٫۶% الى ۳٫۹% نسبت به زمان قبل از فرابركسيت افت خواهد كرد!

 

 

۱۹:۲۵

GBP :  

اجلاس كابينه بريتانيا و رأى گيرى توافق بركسيت در آن رو به پايان است.
ترزا مى نخست وزير بريتانيا حدود ساعت ٢٠:٣٠ به وقت تهران بيانيه پايانى را در برابر رسانه ها قرائت ميكند!

 

این مطلب تا پایان روز هر ساعت به روز میشود 

 

مطالب ویژه سایت و بروزترین دوره های آموزشی را در ایمیل خود داشته باشید

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش معامله گری با پرایس اکشن از دکتر اناری

معامله با کندل استیک جهت دانلود کلیک کنید
پرایس اکشن تیمون ویلر جهت دانلود کلیک کنید
تحلیل ذهنی مارک داگلاس جهت دانلود کلیک کنید.
تحلیل بازار فارکس جهت دانلود کلیک کنید.