379 بازدید

ارزیابی هفتگی سایت کیتکو (هفته چهارم آبان) از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا

تحلیل فاندامنتال (بنیادی) اونس طلای جهانی

بر اساس ارزیابی هفتگی سایت کیتکو (Kitco News) اکثر سرمایه‌گذاران خرد و فعالین حرفه‌ای بازار نسبت به روند قیمتی اونس طلای جهانی خوش‌بین هستند.

این هفته ۱۵ فعال حرفه‌ای در ارزیابی کیتکو شرکت کرده‌اند. ۶۰ درصد پیش‌بینی می‌کنند که روند این هفته بازار صعودی خواهد بود. ۲۰ درصد دیگر پیش‌بینی می‌کنند که روند نزولی خواهد بود و ۲۰ درصد دیگر هم معتقدند که بازار اونس طلا بدون روند خواهد بود.

در همین حال ۵۰۲ سرمایه‌گذار خرد هم در نظرسنجی آنلاین شرکت کرده‌اند. ۶۰ درصد طرفدار روند صعودی، ۲۶ درصد طرفدار روند نزولی و ۱۴ درصد هم طرفدار بازار بدون روند یا خنثی هستند.
هفته گذشته ۶۰ درصد فعالین حرفه‌ای پیش‌بینی می‌کردند که قیمت اونس طلا به کاهش خود ادامه خواهد داد، درحالی‌که ۴۸ درصد سرمایه‌گذاران خرد پیش‌بینی می‌کردند که قیمت اونس طلای جهانی افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که قیمت اونس طلا هفته قبل را از محدوده ۱۲۰۹ دلاری آغاز کرد و تا ۱۱۹۶ دلار هم پایین آمد، اما در نهایت خریداران وارد بازار شدند و قیمت طلا در بالای ۱۲۲۱ دلار بسته شد.

 

ارزیابی هفتگی سایت کیتکو 

 

 

نظرات فعالین حرفه ای بازار طلا

افشین نبوی (Afshin Nabavi) سرپرست اتاق معاملاتی MKS

“من پیش‌بینی می‌کنم که روند اونس طلای جهانی صعودی خواهد بود و قیمت طلا می‌تواند تا محدوده ۱۲۵۰ هم افزایش یابد.”

شان لوسک (Sean Lusk) مدیر شرکت Walsh Trading

لوسک هم طرفدار روند صعودی است. او بر این باور است که با خروج فروشندگان از بازار (باز خرید دستورات فروش)، تشدید نوسانات بازار سهام و افزایش نگرانی‌ها در اروپا قیمت اونس طلای جهانی بالا خواهد رفت. “جهش صعودی خوبی را در بازار طلا شاهد هستیم. درحالی‌که تقاضا برای دلار آمریکا بالا رفته، اما جریانات ریسک گریزی هم تشدید شده است. به همین دلیل انتظار می‌رود که قیمت اونس طلا افزایش یابد.”

پیشنهاد میکنیم :  اخبار و تحلیل های بازار فارکس تاریخ 21 فروردین 98

او در ادامه به انتظارات بازار هم اشاره کرده است. لوسک معتقد است که از نظر بازار تنش‌های تجاری میان آمریکا و چین فروکش خواهد کرد و در نهایت راه‌حلی برای مناقشات تجاری پیدا خواهد شد. از بین رفتن تنش‌های تجاری آمریکا و چین می‌تواند خبر خوبی برای اونس طلا باشد.

در ماه‌های گذشته با تشدید تنش‌های تجاری آمریکا و چین تقاضا برای دلار آمریکا بالا رفته بود و شاهد افزایش دستورات فروش در بازار طلا بودیم. از بین رفتن تنش‌های تجاری می‌تواند این جریانات سرمایه‌ای را معکوس کند.

آدام باتن (Adam Button) مدیر شرکت ForexLive

باتن هم منتظر افزایش قیمت اونس طلاست. “بی‌اعتمادی‌ها در بازارهای مالی افزایش یافته است. این موضوع بر جذابیت سرمایه‌گذاری در بازار طلا افزوده است.”

جورج گرو (George Gero) مدیر شرکت مدیریت سرمایه RBC

گرو هم پیش‌بینی می‌کند که فروشندگان از بازار خارج خواهند شد و باز خرید دستورات فروش از قیمت اونس طلا حمایت خواهد کرد.

آدریان دی (Adrian Day) رئیس شرکت مدیریت سرمایه Adrian Day

آدریان دی هم به بازار اونس طلا خوش‌بین است. “تشدید تنش‌ها در آمریکا (تقسیم قدرت میان دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه) و تحقیق و تفحص از ترامپ و همچنین ادامه نگرانی‌ها از آینده BREXIT و بحران بودجه سال ۲۰۱۹ ایتالیا از قیمت طلا حمایت می‌کنند.

این در حالی است که تمامی اتفاقات اشاره شده می‌توانند قیمت دلار را هم بالا ببرند. دلار و طلا رابطه معکوسی با یکدیگر دارند، اما در شرایط فعلی تشدید بحران‌های سیاسی می‌تواند از طلا و دلار به طور هم‌زمان حمایت کند.”

مارک لیبویت (Mark Leibovit) سردبیر خبرنامه VR Gold Letter

پیشنهاد میکنیم :  گزارش سایت کیتکو از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا هفته اول آذر

لیبویت نسبت به روند این هفته اونس طلا بدبین است و پیش‌بینی می‌کند که قیمت اونس طلا پایین خواهد آمد. “قیمت اونس طلا پیش از پایان سال ۲۰۱۸ میلادی به زیر ۱۱۷۲ دلار سقوط خواهد کرد.”

باب هبرکورن (Bob Haberkorn) کارگزار ارشد بازار در RJO Futures

از نظر هبرکورن تا زمانی که سیاست‌های پولی فدرال رزرو آمریکا تغییر نکرده، سرمایه‌گذاران طلا با افزایش قیمت‌ها وارد معامله فروش خواهند شد. “بازارهای مالی انتظار افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در ماه دسامبر را دارند. من فکر می‌کنم که سرمایه‌گذاران اونس طلا باید با احتیاط عمل کنند و با رالی‌های صعودی وارد معامله فروش شوند.”

 

ارزیابی هفتگی سایت کیتکو (هفته چهارم آبان) از انتظارات سرمایه گذاران بازار طلا

مطالب ویژه سایت و بروزترین دوره های آموزشی را در ایمیل خود داشته باشید

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش معامله گری با پرایس اکشن از دکتر اناری

معامله با کندل استیک جهت دانلود کلیک کنید
پرایس اکشن تیمون ویلر جهت دانلود کلیک کنید
تحلیل ذهنی مارک داگلاس جهت دانلود کلیک کنید.
تحلیل بازار فارکس جهت دانلود کلیک کنید.