1,264 بازدید

آیا پول مشکلات را حل می کند؟

آیا پول مشکلات را حل می کند؟
آیا پول مشکلات را حل می کند؟

رابرت کیوساکی :یکی از مهمترین درس هایی که در سن کم آموختم این بود که همه ما بدون توجه به آنکه چقدر ثروتمند یا فقیر هستیم، با مشکلات مالی مواجه ایم. بسیاری از مردم بر این باورند که اگر پول فراوانی داشته باشند مشکلات مالی آنها به پایان خواهد رسید. آنها نمی دانند که داشتن پول فراوان تنها باعث بوجود آمدن مشکلات پولی بیشتر می شود.توجه:بازار های مالی و سرمایه گذاری (سهام ،ارز ، طلا ، نقره و سکه ) یکی از بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری و کسب سود و ایجاد درآمد غیر فعال است . اما این بازارها خصوصا” با بهره گیری از اهرم یا لوریج دارای ریسک ذاتی بالایی است لذا در صورت نداشتن تجربه کافی از ورود به این بازارها خودداری کرده و تنها سرمایه هایی را وارد این .بازارها کنید که از دست دادن احتمالی آن ضربه سنگینی به زندگی شما وارد نکند
 

ما همگی درباره اشخاصی که در قرعه کشی میلیون ها دلار برنده می شوند و پس از چند سال در بدهی غرق می شوند، شنیده ایم. همچنین در مورد ورزشکار حرفه ای جوانی که در دوران ورزشی خود در کاخی مجلل زندگی می کند و هنگامی که دوران بازی اش به پایان می رسد در زیر یکی از پل های شهر روزگار سپری می کند و یا حتی یک ستاره جوان موسیقی راک که در بازه زمانی ۲۰ تا ۳۰ سالگی خود، یک مولتی میلیونر است اما پس از ۳۰ سالگی به دنبال شغلی برای امرار معاش می گردد، مطالب زیادی شنیده ام.

 

آیا پول مشکلات را حل می کند؟
پول به تنهایی، مشکل پولی شما را حل نمی کند. به همین دلیل است که پول دادن به افراد فقیر مشکلات پولی آنها را حل نمی کند.

در بسیاری از موارد این تنها به ادامه یافتن مشکل منجر شده و افراد فقیر بیشتری را بوجود می آورد.
آنچه مشکلات پولی را حل می کند چیزی نیست جز هوش مالی. به بیان ساده تر، هوش مالی آن بخش از هوش انسان است که ما از آن برای حل مشکلات مالی استفاده می کنیم.

پیشنهاد میکنیم :  سرگذشت شنیدنی استیو جابز از زبان خودش

 

مطالب ویژه سایت و بروزترین دوره های آموزشی را در ایمیل خود داشته باشید

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ads