2,327 بازدید

نمونه سوالات آزمون CFA Level I سال ۲۰۱۶ با پاسخ تشریحی

نمونه سوالات آزمون CFA Level I سال 2016 با پاسخ تشریحی
نمونه سوالات آزمون CFA Level I سال ۲۰۱۶ با پاسخ تشریحی

در سال ۱۹۴۵ و با گسترش بی سابقه ابزارهای مالی، بحثهای زیادی در مورد نیاز به یک سیستم رتبه بندی و احراز صلاحیت افراد فعال در زمینه مالی و سرمایه گذاری مطرح شد.توجه:بازار های مالی و سرمایه گذاری (سهام ،ارز ، طلا ، نقره و سکه ) یکی از بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری و کسب سود و ایجاد درآمد غیر فعال است . اما این بازارها خصوصا” با بهره گیری از اهرم یا لوریج دارای ریسک ذاتی بالایی است لذا در صورت نداشتن تجربه کافی از ورود به این بازارها خودداری کرده و تنها سرمایه هایی را وارد این .بازارها کنید که از دست دادن احتمالی آن ضربه سنگینی به زندگی شما وارد نکند
 

در پاسخ به این نیازها بود که موسسه  Financial Analysts Federation) FAF) در سال ۱۹۴۷ در آمریکا تاسیس شد.

در سال ۱۹۵۹ این موسسه اقدام به تاسیس سازمان مستقلی برای مدیریت مدارک حرفه ای مالی تاسیس نمود.

این موسسه که ICFA نامیده شد در سال ۱۹۶۳ اولین آزمون حرفه ای را برگزار نمود. FAF و  ICFA پس از مدتی ادغام شدند و نام Association for Investment Management and Research(AIMR)l را بر خود نهادند. در سال ۲۰۰۴ این موسسه به CFA Institute تغییر نام داد.

در این پست نمونه سوالات آزمون cfa همراه با پاسخ تشریحی سال ۲۰۱۶ را در یک فایل پی دی اف آماده شده است .

نمونه سوالات آزمون  CFA Level I سال ۲۰۱۶ با پاسخ تشریحی

CFA Institute يك انجمن غيرانتفاعي با قدمت ۶۵ ساله در امریکا است که نزدیک به ۱۰۰ هزار عضو از ۱۳۱ کشور جهان را داراست. یکی از فعالیت های این انجمن ارایه برنامه آموزشی، آزمون و مدرک CFA است.  CFA مخفف عبارت  Chartered Financial Analyst ®  است که می توان آنرا به عنوان “تحلیل گر خبره مالی و سرمایه گذاری” ترجمه نمود. مهمترين شرط براي گرفتن مدرك CFA، قبولي در سه سطح آزمون این موسسه است.

آزمون  CFA Level I سال ۲۰۱۶

لازم به ذکر است که این انجمن تنها به استانداردسازی و تأمین محتوای آموزشی هر یک از سطوح آزمون می پردازد تا علاقمندان با مطالعه شخصي و شرکت در دوره های آموزشی دیگر نهادها و موسسات آموزشی براي شركت در آزمون آمادگي لازم را كسب كنند. مدرک CFA به عنوان يك مدرك حرفه اي معتبر در زمينه مدیریت مالی و سرمایه گذاری و همطراز و حتی بالاتر از  مقطع کارشناسی ارشد در این رشته شناخته می شود. اين مدرك توسط موسسه اكونوميست به عنوان استاندارد طلايي مدارك حرفه اي در زمينه امور مالي و سرمایه گذاری شناخته شده است.

گرايش به سمت اين مدرك افزايش روزافزوني را شاهد بوده است.

نمونه سوالات آزمون cfa سال ۲۰۱۶

بطوريكه در سال ۲۰۱۰۰ ميلادي نزدیک به ۱۶۰,۰۰۰ نفر از ۱۵۰ كشور  براي شركت در اين آزمون ثبت نام كردند كه نشان از اقبال گسترده به اين مدرك است. تا کنون نیز ۸۶,۸۰۰ نفر در دنیا موفق به دریافت این مدرک شده اند.

آزمون cfa سال ۲۰۱۶

سوالات آزمون cfa سال ۲۰۱۶

۱۲۰ سوال آزمون caf 2016

پیشنهاد میکنیم :  دوره آموزشی فارکس SO FX Educational Course

مطالب ویژه سایت و بروزترین دوره های آموزشی را در ایمیل خود داشته باشید

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ads