1,555 بازدید

تحلیل بازار ارز جهانی – EURUSD

تاریخ: ۲۴ ژانویه ۲۰۱۷بازار : ارز جهانی – نماد نرخ برابری یورو واحد پولی اتحادیه اروپا به دلار آمریکا

 

در اولین دوشنبه کاری رئیس‌جمهور جدید آمریکا، ترامپ اعلام کرد که مالیات‌ها را به طور قابل‌ توجهی کاهش خواهد داد و موقعیت‌های شغلی تولیدی را دوباره به داخل آمریکا باز خواهد گرداند.برای اینکه ترامپ بتواند هزینه‌های ناشی از کاهش مالیات‌های حقیقی و حقوقی را جبران کند، بایستی مالیات‌های گمرکی را افزایش دهد که سرمایه‌گذاران از سیاست حمایت از اقتصاد داخلی ترامپ نگران هستند، اما بایستی گفت که این سیاست‌ها می‌تواند به نفع اقتصاد و دلار آمریکا در بازه بلند مدت باشد چرا که هدف از این کار، افزایش درآمدهای مالیاتی است، از این رو تورم نیز افزایش خواهد یافت و در مقابل واردات کاهش، و صادرات رشد خواهد کرد.  پیش‌بینی می‌شود که مالیات گمرکی ۲۰ درصدی، دلار را در طول ۳ سال، به‌اندازه ۱۵ درصد تقویت کند. بااین‌حال میزان تأثیرگذاری سیاست جدید دولت آمریکا، به تعداد صنایع و کشورهایی که در معرض این تغییرات قرار می‌گیرند، بستگی خواهد داشت

در پرانتز بایست گفت که بیش از ۴۰ درصد شرکت‌های حاضر در S&P 500، محصولات خود را به خارج از آمریکا می‌فروشند و بخش زیادی از قطعات تولیدی هم در خارج از آمریکا تولید می‌شوند و دیروز دولت مکزیک اعلام کرد که در برابر حرکات دولت ترامپ و به نفع مردم مکزیک وارد عمل خواهد شد، تا از منافع خود دفاع کند. احتمال اینکه سایر کشورهای دنیا هم مثل مکزیک به دنبال تسویه‌حساب با آمریکا باشند، وجود دارد و سرمایه‌گذاران از این موضوع می‌ترسند. چنین چیزی به نفع دلار آمریکا نخواهد بود. به‌عبارت‌دیگر، دلار می‌تواند پیش از تأثیرگذاری مثبت مالیات‌های گمرکی، در برابر رقبا تضعیف شود.

تحلیل بازار ارز جهانی – EURUSD

ترامپ نیز در اولین روز کاری خود دستور لغو قرارداد تجارت آزاد TPP و تثبیت سطح استخدام فدرال (به‌جز بخش نظامی) را صادر کرده است. بر اساس نظرات دبیر مطبوعاتی ترامپ، وی در این هفته، دستورات بیشتری را در رابطه با قراردادهای تجاری صادر خواهد کرد، که می‌تواند بازار ارز جهانی را متلاطم کند. البته جای تعجبی ندارد که ترامپ جهت تحقق برنامه‌های خود، از شرکای جهانی آمریکا هزینه کند، وی اخیراً به طور مستقیم به چین و مکزیک حمله کرده است و از رشد  ارزش دلار آمریکا هم انتقاد نموده است.همه نشانه‌های موجود، از جنگ تجاری جهانی ( جنگ ارزی ) حکایت دارند.

پیشنهاد میکنیم :  سویفت چیست ؟

 

با توجه به ساختار حاکمنیز می توان دو سناریو را مد نظر قرار داد :

  • سناریو اول : این سناریو محتمل نیز هست چرا که به احتمال بالا ما در یک روند اصلاحی می باشیم و میبایست استراتژی خود را بر مدل معاملاتی اصلاحات طراحی کنیم که تقویت دلار ایالات متحده آمریکا نیز نشانه رفته است ( فرش EURUSD ) با توجه به رسیدن بازار به کلاسترهای قیمتی و زمانی ( سطوح آبی رنگ ) و مشاهده عدله های همچون الگوهای کندلی بازگشتی ، واگرایی در شاخص ها و … میتوان اردرهای خود را از جنس فروش ( Sell Stop  ) نیز بکار برد
  • سناریو دوم :با توجه به ساختار در روند روزانه اگر قیمت ، ساختار نزولی خود را به پایان رسانده باشد و در کلاستر ابتدایی ، انتهای این روند بازگشت نموده است ، بایست شاهد تضعیف دلار نیز در میان مدت باشیم که این سناریو نیز با دنبال کردن داده های بنیادی الاخصوص بیانات ریاست جمهوری جدید آمریکا نیز می توان پی برد .

 

 

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات شما در این مکان