691 بازدید

پس از تصمیم فدرال رزرو، معاملات خرید دلار افزایش یافت

پس از تصمیم فدرال رزرو، معاملات خرید دلار افزایش یافت
پس از تصمیم فدرال رزرو، معاملات خرید دلار افزایش یافت

پس از تصمیم فدرال رزرو، معاملات خرید دلار افزایش یافت

طبق گزارش کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) که آمار تا ۲۷ سپتامبر را پوشش می دهد، میزان معاملات خالص خرید دلار در هفتۀ قبل در برابر ارزهای اصلی از رقم ۶٫۵ میلیارد دلار به رقم ۹٫۷ میلیارد دلار رسید. سرمایه گذاران پس از آنکه فدرال ریزرو نرخ بهرۀ شبانه برای تسهیلات بین بانکی را بین ۰٫۲۵ تا ۰٫۵% ثابت نگه داشت و تغییر نداد، میزان معاملات خرید را افزایش دادند. فدرال ریزرو در کنار عدم تغییر سیاست پولی اش که غیرمنتظره نیز نبود پیش بینی کرد که افزایش نرخ های بهره در سال آیندۀ میلادی و در سال ۲۰۱۸ شدید نخواهد بود و همچنین پیش بینی اش را برای نرخ بهرۀ بلندمدت از ۳ به ۲٫۹% کاهش داد. همزمان فدرال ریزرو این علامت را نیز ارائه داد که تا پایان سال سیاست پولی اش را انقباضی تر کند چراکه بازار کار بیش از پیش رشد داشته است. آمار منتشر شده در طی هفته درهم آمیخته بودند. فروش مسکن غیرنوساز و هم فروش مسکن نوساز در ماه اوت کاهش داشتند. شاخص مدیران خرید بخش تولید در تخمین اولیه برای ماه سپتامبر نیز افت داشت. همزمان شاخص مدیران خرید بخش خدمات در تخمین اولیه برای سپتامبر در کنار ضریب اطمینان مصرف کننده رشد داشت که می تواند علامتی باشد از افزایش مخارج مصرف کننده و از شتاب گرفتن رشد حمایت می کند. همانطوریکه از جدول روحیه (CFTC Sentiment) مشخص است، روحیه در قبال هملۀ ارزهای اصلی به غیر از یورو، ین ژاپن و دلار استرالیا کاهش پیدا کرد. یورو و پوند انگلیس همچنان دو ارز اصلی ای هستند که فروش خالص در برابر دلار را حفظ کرده اند.پیشنهاد میکنیم :  تحلیل فاندامنتال اقتصاد آمریکا: جریانات ریسکی محرک اصلی شاخص دلار آمریکا

پس از تصمیم فدرال رزرو، معاملات خرید دلار افزایش یافت

سرمایه گذاران فروش در برابر یورو را کاهش دادند. میزان معاملات خالص فروش با ۱٫۱ میلیارد دلار کاهش به ۱۰٫۶ میلیارد دلار رسید. سرمایه گذاران خریدهای ناخالص را ۴۷۹۴ قرارداد افزایش و فروش های ناخالص را ۴۲۰۱ قرارداد پوشش دادند. روحیه در قبال پوند انگلیس کاهش پیدا کرد بطوریکه فروش های خالص پوند با ۲٫۳ میلیارد دلار افزایش به ۷٫۱ میلیارد دلار رسیدند. معاملات فروش خالص برای پوند انگلیس افزایش پیدا کردند چراکه سرمایه گذاران خریدهای ناخالص را ۲۱۰۵۶ قرارداد کاهش و فروش های ناخالص را ۷۹۷۲ قرارداد افزایش دادند. روحیۀ خرید در قبال ین ژاپن تشدید شد که پس از آن رخ داد که بانک مرکزی ژاپن اعلام کرد که هدفگذاری بازدهی بلندمدت را آغاز کرده است تا بتواند شیب منحنی بازدهی را با حفظ بازدهی های اوراق قرضۀ بلند مدت در محدودۀ مثبت بیشتر کند. معاملات خالص خرید ین ژاپن با ۱٫۳ میلیارد دلار افزایش به ۸٫۵ میلیارد دلار رسیدند. سرمایه گذاران خریدهای ناخالص را ۱۲۳۱۵ قرارداد و فروش های ناخالص را ۲۲۰۸ قرارداد افزایش دادند.
روحیه در قبال دلار کانادا به شدت کاهش پیدا کرد بطوریکه خرید خالص ۱٫۲ میلیارد دلاری هفتۀ قبل به فروش خالص ۰٫۸ میلیارد دلاری در برابر دلار تغییر کرد. سرمایه گذاران خریدهای ناخالص را کاهش و فروش ناخالص را افزایش دادند. روحیه در قبال دلار استرالیا تقویت شد بطوریکه میزان خریدهای خالص با ۰٫۶ میلیارد دلار آمریکا افزایش به ۱٫۱ میلیارد دلار آمریکا رسدند. سرمایه گذاران خرید های ناخالص و فروش های ناخالص را افزایش دادند. روحیه در قبال فرانک سوئیس به شدت کاهش پیدا کرد بطوریکه خریدهای خالص ۱ میلیارد دلاری هفتۀ قبل تبدیل به ۰٫۷ میلیارد دلار فروش شدند. سرمایه گذاران فروش ها و خریدهای ناخالص را کاهش دادند.

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات شما در این مکان