847 بازدید

رِیموند جِیمز: پیش به سوی نفت ۸۰ دلاری !!

رِیموند جِیمز: پیش به سوی نفت 80 دلاری !!رِیموند جِیمز: پیش به سوی نفت ۸۰ دلاری !!

بعد از دو سال سقوط در بازار نفت، قیمت آن سرانجام در ماه جاری صعودی گردید و به مرز ۵۰ دلار رسید. در تحقیقی که توسط بلومبرگ از ۳۱ شرکت انجام شده، شرکتهای “ریموند جیمز” و “اینکِرمنتوم اِی جی” قیمت نفت را برای سال ۲۰۱۷، به ترتیب ۸۰ دلار و ۸۲ دلار برای هربشکه پیش بینی کرده اند، ولی اجماع بر قیمت ۵۴ دلار در هر بشکه است.

رِیموند جِیمز: پیش به سوی نفت ۸۰ دلاری !!

 شرکت ریموند جیمز ادعا کرده است که این تازه شروع این افزایش است. طی یادداشتی که توسط “مارشال آدکینز” ( مسئول تیم تحقیقاتی شرکت ریموند جیمز) به مشتریان اعلام شده، گفته شده است که قیمت نفت “وست تگزاس اینترمیدیت” تا پایان سال ۲۰۱۷ بطور میانگین به ۸۰ دلار در هر بشکه خواهد رسید. تیم تحقیقاتی وی سه دلیل زیر را برای ادعای صعودی بودن قیمت نفت مطرح می کند:
اول اینکه، تولید نفت در خارج از ایالات متحده در حال کاهش است و این کاهش حتی به ۴۰۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید، بیشترین کاهش در کشورهای چین، کلمبیا، آنگولا، و مکزیک خواهد بود، چرا که میزان حفاری برای استخراج نفت در این کشورها کاهش داشته است، که باعث کاهش عرضه نفت خواهد شد.
مورد دوم مربوط می شود به موفقیت هایی که گروه های شورشی در کلمبیا، لیبی و نیجریه کسب نموده اند، و کاری را انجام داده اند که بزرگترین تولید کننده گان نفت در دنیا -مبنی بر ثابت نگه داشتن میزان تولید- نتوانستند انجام دهند، که این کار را با ایجاد مانع در تولید بیش از ۱٫۵ میلیون بشکه نفت مازاد با انفجار در تاسیسات و خطوط انتقال نفت انجام داده اند، که این موارد باعث خواهد شد که تولید روزانه نفت در سال ۲۰۱۷ روزانه ۳۰۰ هزار بشکه کاهش یابد.
و دلیل آخر اینکه تولیدکنندگان نفت شِل در ایالات متحده قادر نخواهند بود پروژه های نیمه کاره ی خود را کامل کنند، تا بتوانند به افزایش قیمت پاسخ دهند.
مجموع موارد بالا به علاوه ی افزایش جهانی برای مصرف گازولین باعث شده که، آدکینز قیمت ۸۰ دلار را برای هر بشکه نفت در سال ۲۰۱۷ پیش بینی نماید.

پیشنهاد میکنیم :  آموزش کسب بیت کوین با استخراج و زیرمجموعه گیری cryptotab

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات شما در این مکان