اولین نشانه های سقوط اقتصادی بریتانیا بعد از براگزیت

Spread the love
اولین نشانه های سقوط اقتصادی بریتانیا بعد از براگزیت ظاهر شد
اولین نشانه های سقوط اقتصادی بریتانیا بعد از براگزیت ظاهر شد

 

مجموعه آموزشهای سم سیدن

کورس روانشناسی معاملات از مارک داگلاس

آموزشهای علی تقی خان از بازار های مالی

آموزش بورس و فارکس هومن مقراضی
بر اساس گزارش روز جمعه شرکت مارکیت (شرکتی فعال در زمینه ی گزارشات مالی و اقتصادی با حدود ۴۰۰۰ کارمند) اولین نشانه های سقوط اقتصادی بریتانیا ظاهر گردید.در این گزارش شاخص خرید مدیریت (PMI) برای اقتصاد بریتانیا در زمینه های مختلف بخش خدمات، تولید و ترکیبی، اعلام شده است.

اولین نشانه های سقوط اقتصادی بریتانیا بعد از براگزیت ظاهر شد

میزان این شاخص بین ۰ تا ۱۰۰ می باشد، آمار بالای ۵۰ نشان از رشد دارد در حالی که پایین تر از این عدد حاکی از انقباض در فعالیت های اقتصادی می باشد.
بر اساس این گزارش میزان شاخص ترکیبی در بریتانیا به کمترین میزان از سال ۲۰۰۹ رسیده است.
-میزان شاخص خرید مدیریت در بخش خدمات، ۴۷٫۴ اعلام شده است، که در ۸۷ ماه گذشته کمترین میزان می باشد. مقداراین شاخص در ماه ژوئن ۵۲٫۳ بوده است، در حالی که پیش بینی شده بود که این مقدار برای ماه جولای ۴۹٫۲ اعلام خواهد شد.
-شاخص خرید مدیریت در بخش تولید ۴۹٫۱ اعلام شده است در حالی که انتظار می رفت این رقم ۵۰ باشد، که در ۴۴ ماه گذشته پایین ترین بوده است.
-شاخص ترکیبی نیز از ۵۲٫۴ در ماه ژوئن به ۴۷٫۷ در ماه جولای سقوط کرده است، که در ۸۷ ماه گذشته پایین ترین بوده است. به گفته ی اقتصاددان ارشد شرکت مارکیت، آقای کریس ویلیامسون “در ماه جولای سقوط اقتصادی ای را شاهد بودیم که از زمان بحران اقتصادی سال ۲۰۰۹ بی سابقه بوده است”.
همچنین اقتصاددانان دیگر نیز نظر مثبتی نسبت به این گزارش نداشته اند، برای نمونه آقای ساموئل تومبز اعلام کرده : “از آنجایی که میزان  شاخص ترکیبی خرید مدیریت برای اقتصاد بریتانیا در پایین ترین حد از سال ۲۰۰۹ بوده است، لذا اولین سند معتبر سقوط اقتصادی انگلیس رقم خورده است. اگر این شاخص در ماههای اوت و سپتامبر نیز در سطح ماه جولای قرار گیرد، نشان از سقوط ۰٫۴ درصدی در تولید ناخالص داخلی فصلی (GDP) بریتانیا خواهد بود”.

پیشنهاد میکنیم :  سقوط پوند در پی اعلام برنامه بریتانیا برای خروج ازاتحادیه اروپا


این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش بورس و فارکس هومن مقراضي

کورس آموزش تحلیل بازار فارکس از رضا خانتاراج