805 بازدید

بهاي نفت پايه اروپا افزايش يافت

بهاي نفت پايه اروپا افزايش يافتتوجه:بازار های مالی و سرمایه گذاری (سهام ،ارز ، طلا ، نقره و سکه ) یکی از بهترین مکان ها برای سرمایه گذاری و کسب سود و ایجاد درآمد غیر فعال است . اما این بازارها خصوصا” با بهره گیری از اهرم یا لوریج دارای ریسک ذاتی بالایی است لذا در صورت نداشتن تجربه کافی از ورود به این بازارها خودداری کرده و تنها سرمایه هایی را وارد این .بازارها کنید که از دست دادن احتمالی آن ضربه سنگینی به زندگی شما وارد نکند
 

بهای نفت پایه اروپا،برنت، دربازار معاملات نفتی روز جمعه لندن،افزایش یافت.
شک و تردید درباره دستیابی به توافق هسته ای بین ایران گروه پنج به علاوه یک و افزایش ارزش شاخص سهام بورس چین بعد از یک دوره سقوط شدید، بیشترین نقش را در افزایش بهای نفت شاخص اروپا، برنت، در معاملات امروز داشته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از لندن، بهای هر بشکه نفت خام سبک برنت دریای شمال که از آن به عنوان مرجع و پایه برای قیمت گذاری دیگر انواع نفت در بازار اروپا استفاده می‌شود، برای تحویل در ماه اوت با ۴۷ سنت افزایش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۵۹ دلار و هشت سنت رسید.
جاناتان سوداریاJonathan Sudaria کارشناس و تحلیلگر شرکت کارگزاری نفتی« لاندن کاپیتال گروپ»(London Capital Group)
، نهادی که داده های پایه آماری، مدیریتی و تحلیل‌های لازم در خصوص مسائل نفتی و انرژی را ارائه می‌کند،در این باره می‌گوید افزایش ارزش شاخص سهام بورس چین ،بیشترین نقش را در افزایش بهای نفت در معاملات امروز داشته است.
برنارد ای دبلیو Bernard Aw کارشناس امور مالی و نفتی آی جی مارکت IG Markets در سنگاپور ،در این باره می‌گوید اقداماتی که دولت چین برای مهار روند سقوط ارزش شاخص سهام بورس چین انجام داد به سرمایه گذاران آسودگی خاطر داد که اوضاع در بورس اوراق بهادار این کشور بیش از این وخیم نخواهد شد. وی افزود با این حال باید روند تحول بورس چین را در روزهای آینده دید. چون تجربه نشان داده است بورس چین تنها در یک روز کاری زیان و ضرر کل روزهای گذشته را جبران کرده و بعد در روز کاری بعدی دوباره روند سقوط آغاز شده است.
اوله هانسOle Hansen، تحلیلگر امور مالی ساکسو بانک Saxo Bank، در این باره می‌گوید تنها افت بورس چین عامل کاهش بهای نفت در بازار جهانی نبوده است . چون نوسانات قیمت نفت و دیگر مواد اولیه از چند روز پیش تاکنون دستخوش عوامل دیگری بوده که بیشتر از سمت آمریکا شروع شده است.
افزایش شمار دکل های حفر چاه نفت و افزایش میزان ذخایر راهبردی نفت خام آمریکا دو عامل تاثیر گذار در این خصوص هستند. از دیگر سو، میزان تولید نفت خام سازمان کشورهای صادر کننده نفت(اوپک) همچنان بیشتر از رقم اسمی است که برای سقف تولید این کارتل نفتی تعیین شده است.
هانسن گفت صادرات نفت اوپک اکنون به حدی افزایش یافته که چنین افزایشی از سال ۲۰۱۲ تاکنون سابقه نداشته است.
از نظر عرضه نفت، پیشتر پیش بینی می شد که ایران و گروه پنج به علاوه یک به توافق نزدیک شده اند و در نتیجه با افزایش تولید نفت ایران، نفت بیشتری به بازار عرضه خواهد شد. اما اکنون این مذاکرات با مانع مواجه شده است و هنوز به طور قطع معلوم نیست آیا قدرت های جهانی با ایران درباره برنامه هسته ای به توافق می رسند یا خیر.

پیشنهاد میکنیم :  گزارش هفتگی از بازارهای مالی بین الملل

مطالب ویژه سایت و بروزترین دوره های آموزشی را در ایمیل خود داشته باشید

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ads