644 بازدید

ارزیابی صندوق بین المللی پول نسبت به رشد جهانی اقتصاد

ارزیابی صندوق بین المللی پول نسبت به رشد جهانی اقتصاد

صندوق بین المللی پول روز پنجشنبه با انتشار پیش بینی رشد جهانی اقتصاد در سال ۲۰۱۵ بحران یونان را عاملی تاثیر گذار بر روی این روند ندانسته است.

 

این نهاد درباره مطالبات خود از یونان اعلام کرد که مهلت اضافی به این کشور اعطاء نخواهد کرد. یونان ۳۰ ژوئن سال جاری قسمتی از بدهی خود به این نهاد معادل ۱.۵ میلیارد یورو را بازپرداخت نکرد.

اولیویه بلانشار، مشاور ارشد صندوق بین المللی پول و رییس بخش تحقیقات این نهاد گفت: «این موضوع را می دانیم که چه از نظر تجاری و چه از نقطه نظر مالی ارتباط یونان با دنیا محدود شده است. صندوق بین المللی پول ۱۸۸ عضو دارد. برخی از این اعضا از یونان فقیرتر هستند و آنها از هیچ مهلتی که برخی می خواهند به یونان اعطاء شود، برخوردار نبوده اند.»

بر این اساس رشد جهانی اقتصاد در سال جاری میلادی به رقم ۳.۳ درصد خواهد رسید. این پیش بینی نسبت به ارزیابی های قبلی این نهاد ۰.۲ درصد تنزل یافته است. برای سال ۲۰۱۶ رشد جهانی اقتصاد ۳.۸ درصد ارزیابی شده است.

یکی از دلایل بدبینی صندوق بین المللی پول به رشد جهانی اقتصاد کند شدن آهنگ رشد اقتصادی ایالات متحده آمریکا، قدرتمندترین اقتصاد دنیا است. رشد اقتصادی این کشور برای سال ۲۰۱۵ میلادی ۲.۵ پیش بینی شده است. در پیش بینی های قبلی این رشد ۳.۱ درصد تخمین زده شده بود.

روند رشد اقتصادی چین، دومین قدرت برتر اقتصادی جهان در سال ۲۰۱۵ نیز نسبت به سالهای قبل نزولی خواهد بود و به رقم ۶.۸ درصد خواهد رسید.

پیشنهاد میکنیم :  اتمام پشتیبانی پلتفرمهای MT4 و MT5 از سیستمهای عامل

 

 

این مطالب رو هم پیشنهاد می‌کنیم ببینید

درباره نویسنده: admin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *